banner1320

89 yıllık dev şirket, konkordato talebinin nedenini açıkladı

Kestane şekerinin tanınmış markası Bursalı Kafkas'ın konkordato talep etmesinin ardından şirketten açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre, şirket ortaklarının anlaşmazlıklarından kaynaklandığı belirtildi. 

89 yıllık dev şirket, konkordato talebinin nedenini açıkladı
banner1314

Bursa'da 1930 yılında kurulan kestane şekerinin marka ismi Kafkas, konkodato talebinde bulundu. 

Şirketten yapılan açıklamada, konkordatonun şirket ortaklıklarından kaynaklanan anlaşmazlıklardan kauynaklandığı belirtilirken, "90 yıldır süregelen faaliyetlerimizi hiçbir aksama olmadan aynı kalite ve anlayış ile sürdürmeye devam edeceğiz" denildi.

AYNI KALİTE VE ANLAYIŞLA DEVAM EDECEĞİZ

Şirketten yapılan açıklama şu şekilde: 

"Şirketimize geçici süre ile konkordato komiserinin atanması tamamen şirket ortaklarımız arasındaki sorunların çözülememesinden kaynaklanmaktadır. Bu süreçte şirketimizin devlete olan SGK ve vergi borcu yoktur. Üçüncü şahıslara olan borçlarımız da dahil olmak üzere ödemelerimize devam ediyor ve düzenli olarak yapmaya devam edeceğiz. 90 yıldır süregelen faaliyetlerimizi hiçbir aksama olmadan aynı kalite ve anlayış ile sürdürmeye devam edeceğiz. Kafkas'ı sektör lideri yapan hemşerilerimizin asılsız haberlere itibar etmeyeceğinden ve desteklerini sürdüreceğinden eminiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300