SAMSUN'DA HANGİ OKULLARA KAR TATİLİ VERİLDİ?

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı, olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek olası aksaklıklar nedeniyle Samsun'un
Alaçam, Asarcık, Canik, Çarşamba, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Vezirköprü, Terme, Ayvacık ilçelerinde okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı

SAMSUN'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Samsun'da beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil olup olmayacağı merak konusu oldu. Konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Samsun'un Alaçam, Asarcık, Canik, Çarşamba, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Vezirköprü, Terme, Ayvacık ilçelerinde okulların tatil edildiği duyuruldu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Alaçam; Alaçam İlçemiz Kızlan ortaokulumuz ve Şehit Uzman Onbaşı Şükrü Elibol İlkokulunda 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle eğitime ara verilmiştir.

Asarcık; İlçe geneli tüm okullarda 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiştir.

Ayvacık; Ayvacık Terice İlk-Ortaokulu, Zaferköy İlkokulu, Karaağaç ilkokulu, Kazancılı ilkokulu , Tekür ilkokulu , Haydar ilkokulu yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verilmiştir.

Canik; 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle taşımalı eğitime ara verilmiştir.

Havza; İlçe geneli tüm okullarda 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiştir.

Kavak; İlçe geneli tüm okullarda 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiştir.

Ramazan Bereketi 27 Mart Pazartesi Ramazan Bereketi 27 Mart Pazartesi

Ladik ; İlçe geneli tüm okullarda 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiştir.

Salıpazarı; Salıpazarı İlçemizde Tahnal İlk/Ortaokulumuz, Konakören İlk/Ortaokulumuz ile Cevizli İlkokulumuzda Taşımalı Eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Diğer taşımalı öğrencilerimizden kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime devam edemeyen öğrencilerimiz izinli sayılacaklardır.

Tekkeköy; 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle taşımalı eğitime ara verilmiştir. Ayrıca Yaylageriş,Kahyalı, Sarıyurt Ali Osman Gür ve Yağbasan İlkokulu ve Ortaokullarımız da bir gün süreyle tatil edilmiştir.

Terme; 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle Ambartepe Eroğlu İlk/Ortaokulumuzda taşımalı eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir.

Vezirköprü; 06.02.2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle taşımalı eğitime ara verilmiştir

Eğitime ara verilen okulların güncel listesine "http://samsun.meb.gov.tr/www/olumsuz-hava-kosullari-nedeniyle-egitim-ogretime-ara-verilen-okullarimiz/icerik/2727" adresinden ulaşılabilecek.

SAMSUN'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

SAMSUN'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, hafta başında Batı ve Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, denizde ise fırtına bekleniyor. Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre Samsun il genelinde 6 Şubat 2022 tarihi sabah saatlerinden itibaren kar yağışının beklendiğini belirtildi. Yapılan uyarıda, “Beklenen yağışların kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur; iç kesimlerinde ise kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklenmektedir. Samsun’un, 19 Mayıs, Atakum, Canik, İlkadım, Tekkeköy, Terme, Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde 400 metre ve yukarısı ile Havza, Kavak, Ladik ve Asarcık ilçelerinde yoğun kar yağışı beklenmektedir. Özellikle Samsun-Ankara yolu üzerinde (Kavak - Ladik - Havza) ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalıdır” denildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.