Hilas Otel

Çelik İnşaat

Gençlere devlet desteği!

TÜBİTAK ve MEB'in işbirliğiyle beraber gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde, özel yetenekli öğrenci gençlerin eğitimine destek olunacak, üniversite burs imkanı sağlanacak.

Gençlere devlet desteği!

Bakanlık, özel yetenekli öğrencilere verilen eğitimin niteliğinin yukarı çekilmesi, öğrencilerin bilimsel ve teknolojik imkanlara erişiminin  sağlanması için gerçekleştirildiği çalışmalara bir yenisi eklendi.


Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ile TÜBİTAK Başkanı Hasan  Mandall'ca özel yetenekli öğrencilerin eğitimiyla alakalı protokol imzalandı. Protokolle beraber, bu öğrencilerin eğitiminde TÜBİTAK da artık etkin rol oynayacak hale geldi.
 
Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK  arasındaki imzalanan protokolle birlikte, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerindeki (BİLSEM) öğretmen  ile öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda eğitim  almaları hedefleniyor.
 
Bu kapsamda TÜBİTAK tarafından öğrencilere burs, staj, yaz kampı,  bilim söyleşileri ve dönemsel kurum gezileri gibi imkanlar tanınacak.  Öğrencilerin, Türkiye'nin teknoloji üssü kuruluşlarının önderliğinde deneyim kazanmaları sağlanacak.
 
Özel yetenekli öğrencilere "Yurt İçi Lisans Burs" programı çerçevesinde karşılıksız eğitim bursu imkanı sağlanacak.

OLİMPİYATLARA KATILACAKLAR    
 
Uluslararası proje ve yarışmalara katılan özel yetenekli öğrencilere  akran ya da teknik danışmanlık desteği imkanı verilecek. Öğrencilerin olimpiyatlara  direktmen BİLSEM'lerden katılması sağlanacak.
 
TÜBİTAK tarafından özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde görev alan  biyoloji, fizik, kimya, matematik ve bilişim alanları öğretmenlerine de eğitimler  verilmesi ve yapılacak olan yaz kamplarına eğitici desteği sağlanması hedefleniyor.
 
Çalışmalar bu eğitim yılından itibaren hayata geçirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER