Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşların enflasyon ve maddi sıkıntılarla mücadelesine yardımcı olmayı amaçlayan bir kış kampanyası hazırladı. Doğalgaz tüketimini destekleyen kampanyanın detayları belli oldu. Vatandaşlar detayları ve nasıl başvuru yapacaklarını merak etmekte ve araştırmaktadır. 

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Kampanya başvuruları elektronik yönetim üzerinden kabul edilmektedir. Kampanyaya başvurmak isteyen adayların belirli koşulları karşılaması gerekmektedir. Bu kapsamda vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olmaları, doğalgaz altyapısı olan bir bölgede yaşamaları ve abone sahibi olmaları gerekiyor.  Ancak başvuru kriterlerinden biri ödenecek faturanın konut kategorisi olmasıdır.

Başvuru koşullarını yerine getirip elektronik idare üzerinden formu doldurduktan sonra vatandaşların ödeme tutarıyla ilgilendikleri biliniyor.

YARDIM MİKTARI NE KADAR?

Başvuru onaylandıktan sonra, sübvansiyon miktarı haneden haneye değişmektedir. Genellikle yardım miktarları 900-2500 TL olarak belirlendi. Başvurular elektronik yönetim platformu üzerinden yapılmaktadır. Platforma giriş yaptıktan sonra Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti butonuna tıklamanız gerekmektedir. Doğalgaz faturasını PTT ofisine götürüp, başvuru onaylandıktan hemen sonra göndermeniz durumunda hibeyi alacaksınız. Ön ödemeli doğalgaz sayacınız varsa, katkı tutarınız kartınızda görünecektir. Bu ödenek iki eşit parça halinde ödenir.

Maaşlar arasındaki uçurumun nedeni belli oldu Maaşlar arasındaki uçurumun nedeni belli oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın girişimiyle maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlara destek projesi tahsis ediliyor. Kampanya kapsamında doğalgaz faturaları daha kolay ödenebilecek. Kış aylarında ısınma maliyetleri yüksektir. Bu nedenle artan maliyetler vatandaşların ezilmesini önlüyor. Kampanyanın başvuru bilgilerinde ve muhalefet ve dayanışma nedenleri web sitelerinde elektronik yönetim hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.