Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu akın HRS Ajans

Dünyanın En Zengin Adamından Gençlere 5 Tavsiye!

featured

Dünyanın En Zengin Adamından Gençlere 5 Tavsiye!  Dünyanın  konuştuğu ve en zengin insanı Elon Musk  başarılı olmak isteyen gençlere 5 tavsiyede bulundu

elon musk Güncel

Bu yıl dünyanın en zengin insanı konumuna gelen ve özellikle kripto ve uzay teknolojileri ile hemen hemen her gün haberlere konu olan Elon Musk, şüphesiz serveti ve başarıları ile milyonların idolü. Tesla, SpaceX, PayPal gibi çok büyük şirketler kuran milyarder, dünyada onu idol alan ve başarılı olmak isteyen gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

elon musk 3 Güncel

Çoğu zengin ve başarılının verdiği öğüt ve tavsiyeleri 5 maddede sıralayan Elon Musk, kendince başarılı bir hayatın anahtarını da vermiş oldu. İşte dünyanın en zengin insanının gençlere verdiği 5 önemli tavsiye!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’dan yaptığı anketin sonucunda çıkan oylara göre hisse satışı yapmaya devam ediyor.

elon musk 1 Güncel

Faydalı olun
Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın gençlere verdiği ilk tavsiye faydalı olmaya çalışmaları. Milyarder konuyla ilgili verdiği demeçte gençlere hem arkadaşlarına, hem de dünyaya faydalı olmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca “Faydalı olmak zor, çok zor.” diye de ekledi. Musk’ın ilk maddeye eklediği son şey ise kim faydalı bir hayat yaşıyorsa, o “yaşamaya değer bir hayat” yaşıyordur oldu.

Topluma katkıda bulunun
Elon Musk’ın verdiği 5 maddeden ikincisi de ilkiyle ilişkili oldu. İkinci maddede topluma katkıda bulunulmasını öğütleyen girişimci, gençlerin topluma tükettiğinden daha fazla katkıda bulunmaları gerektiğini söyledi. Elon Musk, özellikle şu cümleyi ardarda tekrarladı: “Topluma net bir katkı sağlamaya çalışın.” Son olarak bu madde ile ilgili olarak “Dürüst bir iş günü geçiren birine çok saygı duyuyorum.” dedi.

Lider olmaya çalışmayın
Elon Musk’ın verdiği öğüt ve tavsiyeler bu maddede diğer insanların öğütlerinden ayrılıyor. Herkesin lider olmaya çalıştığı bu dünyada ünlü milyarder gençlerin lider olmaya çalışmaması gerektiğini söylüyor. Musk’ın bu maddedeki en çarpıcı söylemi ise “Çoğu zaman, lider olarak istediğiniz insanlar lider olmak istemeyen insanlardır.” oldu.

Kitap okuyun ve bilgi edinin

Bir şeyler başarmış insanların hemen hemen hepsinin verdiği bu tavsiye, Elon Musk’ın da başarısında büyük bir etken olmuş. Gençlere kitap okumalarını ve bilgi edinmelerini öğütleyen başarılı iş insanı, hem gençliğinde hem de şimdi insanları kitap okumaya teşvik ettiğini söyledi. “Yemek yediğiniz kadar bilgi edinmeye de çalışın ve iyi derecede genel kültür sahibi olun.” tavsiyesinde bulundu.

İnsanlarla konuşun

Ünlü milyarderdin gençlere verdiği son tavsiye ise insanlarla konuşmaları oldu. Elon Musk, gençlere “Farklı kesimlerden, farklı sektörlerde, farklı meslek ve becerilerden insanlarla konuşun ve mümkün olduğunca çok şey öğrenin.” dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.