banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Tanzanyalı yetimlerin duası Türkiye'ye ulaştı

banner1357

Afrika’dan Asya’ya, Balkanlar’dan Ortadoğu’ya 110 ülkede yoksullukla mücadele eden Kimse Yok Mu Derneği gönüllüleri, Tanzanya'daki yetimhaneleri ziyaret etti. Tanzanya Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı, Çocuk Adalet ve Islah Hizmetleri...

DÜNYA 15.04.2014, 14:22
Tanzanyalı yetimlerin duası Türkiye'ye ulaştı
banner1353
banner1375
Afrika’dan Asya’ya, Balkanlar’dan Ortadoğu’ya 110 ülkede yoksullukla mücadele eden Kimse Yok Mu Derneği gönüllüleri, Tanzanya'daki yetimhaneleri ziyaret etti.

Tanzanya Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı, Çocuk Adalet ve Islah Hizmetleri Yardımcı Komiseri Rabikira O. Muchi ile görüşen Kimse Yok Mu heyeti ülkede bulunan yetimhaneler hakkında bilgi aldı. Yetimhanerin bağışlarla ayakta durduğunu belirten Muchi, ülkedeki yetimlerin sayısının tam olarak bilinemediğini ifade etti. Zor koşullardan dolayı kız ve erkek yetimhanelerinin ayrı olmadığı söyleyen Muchi, "Anne veya babası olmayan çocuklar 18 yaşına kadar yetimhanede kalabiliyor. Bu anlamda mevcut yetimhanelerin şartlarının iyileştirilmesi çok önemli." şeklinde konuştu.

YARDIM ULAŞTIRAN TÜRK İNSANINA TEŞEKKÜR EDERİZ

Darüsselam şehrindeki yetimhanede 106 çocuğu ziyaret eden Kimse Yok Mu gönüllüleri, ranza, yorgan, giyecek, gıda, kırtasiye ve oyuncak yardımında bulundu. Yetimhane Müdüresi, "Buralara kadar yardım ulaştıran Türk insanına teşekkür ederiz. Yardımlarınızdan dolayı Rabbim kıyamet gününde yüzlerinizi güldürsün, Kevser Havuzu’nda Peygamber Efendimizle beraber olmayı nasip etsin, Cemalullah'a erin." diye dua etti.

Dernek gönüllülerinden Ali Akkız, "Tanzanya'daki ziyaretimizde ülkedeki yetimlerin gerçekten zor koşullarda yaşadığını gördük. Ziyaret ettiğimiz yetimhanelerde, bizlere Kur'an-ı Kerim okudular, dua ettiler. Yapılan bu dualar, yardımlarına devam eden gönüllülere yani Türkiye'ye kadar ulaştı." şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)