Hilas Otel

Çelik İnşaat

Bağdat ve Erbil, petrol sevkiyatında yine uzlaşamadı

Türkiye'ye gönderilen petrol üzerine görüş ayrılığı yaşayan Bağdat ve Erbil yönetimi, yine görüş birliği sağlayamadı. Sorunu görüşmek üzere Erbil'e gelen Irak Meclis Başkan Yardımcısı Kusey Suheyil’in Kürt yönetimi ile görüşmesinden...

Bağdat ve Erbil, petrol sevkiyatında yine uzlaşamadı
banner1314
Türkiye'ye gönderilen petrol üzerine görüş ayrılığı yaşayan Bağdat ve Erbil yönetimi, yine görüş birliği sağlayamadı. Sorunu görüşmek üzere Erbil'e gelen Irak Meclis Başkan Yardımcısı Kusey Suheyil’in Kürt yönetimi ile görüşmesinden olumlu sonuç çıkmadı.

Erbil'e dün gece gelen Bağdat heyeti, Kürt Yönetimi ile anlaşmadan Bağdat'a geri döndü.

Bağdat heyeti; Kürt Yönetimi Divan Başkanı Fuat Hüseyin, Doğal Kaynaklar Bakanı Aşti Hawrami, Kürt Yönetimin Hükümet Sözcüsü Sefin Dzayi ile bir araya geldi.

Rudaw internet sitesine konuşan Fuat Hüseyin, Kürt yönetimine günde 400 bin varil petrolü gönderme zorunluluğu getiren Bağdat yönetimin teklifinin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Kürt yönetimin teknik sorunlar dolayısıyla günde 400 bin varil gönderemeyeceğini aktaran Hüseyin, Irak parlamentosunda devam eden bütçe görüşmelerinin de boykot edecekleri sinyalini verdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308