Hilas Otel

Çelik İnşaat

Bağdat, Barzani'nin Suriye sınırına kazdığı hendeğe karşı çıkıyor

Irak merkezi hükümeti, Kuzey Irak Kürt Bölgesi'nin Suriye sınırna kazdığı hendeğin, ülke anayasasına aykırı olduğunu duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Irak Hükümeti Sözcüsü Ali Musevi, Erbil yönetiminin Suriye sınırına kazdığı...

Bağdat, Barzani'nin Suriye sınırına kazdığı hendeğe karşı çıkıyor
banner1314
Irak merkezi hükümeti, Kuzey Irak Kürt Bölgesi'nin Suriye sınırna kazdığı hendeğin, ülke anayasasına aykırı olduğunu duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Irak Hükümeti Sözcüsü Ali Musevi, Erbil yönetiminin Suriye sınırına kazdığı güvenlik hendeğinin Irak Anayasası'na aykırı olduğunu savundu.
Musevi,"Irak'ın komşu ülkelerle olan sınır kararlarını sadece Bağdat Hükümeti verir ."ifadesini kullandı. Suriyeli Kürtler, Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin kendilerine ambargo koymak için söz konusu hendeği kazdırdığını iddia etmişti. Erbil yönetimi ise bu iddiayı redetmiş, bölgeye teröristlerin sızmaması için böyle bir çalışma başlattıklarını duyurumuştu.

2 metre derinliğinde ve 3 metre genişliğindeki hendeğin toplam uzunluğu, 605 kilometre. Hendeğin son 15 kilometresinin kaldığı ifade ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300