banner1317

Aşağı Saksonya’daki uçak kazasında iki kişi hayatını kaybetti

Aşağı Saksonya’nın Brocken bölgesinde tek motorlu Cessna tipi uçağın düşmesi sonucu meydana gelen kazada iki kişi hayatını kaybetti. Mecklenburg Vorpommern eyaletinin Rügen kentinden Frankfurt am Main yakınlarında bulunan Reichelsheim’e...

Aşağı Saksonya’daki uçak kazasında iki kişi hayatını kaybetti
banner1314
Aşağı Saksonya’nın Brocken bölgesinde tek motorlu Cessna tipi uçağın düşmesi sonucu meydana gelen kazada iki kişi hayatını kaybetti. Mecklenburg Vorpommern eyaletinin Rügen kentinden Frankfurt am Main yakınlarında bulunan Reichelsheim’e gittiği belirtildi. Uçağın sis nedeniyle 27 metre yüksellikteki hava ölçüm merkezinin direğine çarptığı akabinde düştüğü yerde hemen alev aldığı açıklandı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri kısa sürede yanan uçağı söndürmeyi başardı.

Uçağın aynı bölgede yer alan otelin üzerine düşmemesi ve kaza nedeniyle hava ölçüm merkezinde çalışanlara bir şey olmaması büyük şan eseri olarak görülüyor. Kaza ile ilgili geniş çaplı inceleme başlatılırken, kazanın asıl nedeni ve ölenlerin kimlikleri hakkında henüz kesin bir bilgi verilmedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300