doğa calven cemre
       
5s izosam Mega Halı

Dünya O Olayı Konuşuyor! Samsun’da Tepkiler Çığ Gibi

45a45a4
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya O Olayı Konuşuyor! Samsun’da Tepkiler Çığ Gibi AK Parti Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı ve 61. Hükümette Gençlik ve Spor Bakanı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya art arda gerçekleştirdiği saldırılara tepki gösterdi.

 

İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs’te sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılan binlerce Filistinli, fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için nöbet tuttukları sırada İsrail güçlerinin saldırısına uğradı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve 61. Hükümette Gençlik ve Spor Bakanı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, İsrail’in, Mescid-i Aksa’da müslümanlara yönelik gerçekleştirdiği saldırılara tepki gösterdi.

11 tepki 2 Ana Manşet

ZALİM SALDIRI
İsrail’in zalim saldırılarına devam ettiğini belirten Karaaslan, “İsrail; tepkisiz kalan dünyadan aldığı cesaretle zalim saldırılarına devam ediyor. Türkiye olarak tüm insanlığı Filistin’in haklı mücadelesine ve Mescid-i Aksa’nın hukukuna sahip çıkmaya davet ediyoruz. Dünya acilen en net tavrı takınarak mazlum Filistin halkının yanında olmalıdır” dedi.

11 tepki 4 Ana Manşet

ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ
Mescid-i Aksa’dan vazgeçmeyeceklerini kaydeden Kırcalı, “Her daim mazlum Filistin halkının yanında olan ilk kıblemiz Mescid-i Aksa davasına sahip çıkan ülkemiz ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, İsrail zulmünün doruğa çıktığı günlerde yine beklenen ülke ve yine beklenen lider oldu. Mecsid-i Aksa’dan asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

11 tepki 3 Ana Manşet

TERÖR ÖRGÜTÜDÜR
İsrail’in BM’ye kayıtlı bir terör örgütü olduğunu ifade eden Kılıç ise şunları söyledi, “Filistin’in Başkenti Kudüs’te ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya giren, Harem-i Şerif’i basan, mabedde kan döken, bu alçaklığı Kadir Gecesi ve bayram arefesine denk getiren İsrail, devlet değil, Birleşmiş Milletler’e kayıtlı bir terör örgütüdür.”

11 tepki 5 Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir