doğa calven duru
5s arslan bilgi

Düğün Sezonu Çare Olmadı! Samsun’da Esnaf Umduğunu Bulamadı!

Düğün-Sezonu-Çare-Olmadı!-Samsun'da-Esnaf-Umduğunu-Bulamadı!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düğün Sezonu Çare Olmadı! Samsun’da Esnaf Umduğunu Bulamadı! Samsun’da düğün sezonunun başlamasına rağmen işlerinin düşük olduğunu belirten esnaf, eski normallere dönmek istediklerini söyledi

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan esnaf, normalleşme süreciyle birlikte başlayan düğün sezonundan umduklarını bulamadıklarını, vatandaşların alım gücünün düştüğünü, eski günlere dönmek istediklerini belirtti.

İÇ AÇICI DEĞİL
Aslan KANDEMİR: Sektörümüz pandemiden en ağır darbeyi aldı. Müşterilerimizin maddi konuda pandemiden kaynaklı yaşadığı sıkıntı en çok bizi etkiledi. Birçok firma zam yapamadı, aksine indirime gitti. Çünkü alım gücü belli. Müşterinin buna bir dönüşü olmadığı takdirde bizimde elimizden bir şey gelmiyor. İnsanların bütçesi olmadığı için nikahtan sonra bir eğlence ile maliyetlerini düşürerek, dünyaevine giriyor. Onun için iç açıcı bir senaryo yok.

ÖDEMELER BAŞLADI
Eslem AK: Sektörümüz pandemiden oldukça etkilendi. Kredi desteği aldık evet ama şimdi ödemesi başladı. 1.5 yılın açığını kapatmaya çalışıyoruz. Eylül’den sonra bir kapanma olmazsa işlerimiz yoluna girer. Fiyatlarda hiçbir şekilde arttırma olmadı aynı şekilde devam ediyoruz.

FİYATLAR YÜKSEK
Selahattin DEMİRCİOĞLU: Pandemide bütün esnaf gibi bizde etkilendik maalesef. Yani işlerimiz haliyle çok iyi değil, işsiz kalan insanlar da altın alamadığı için bize de yansıdı. Beklediğimiz yoğunluk yok, çünkü insanlarda para sıkıntısı var. Herkes istediğini alamıyor. Son dönemde fiyatlar da yüksek. Temennimiz bu zor günlerin geçmesi.

ALIM GÜCÜ YOK
Aysel ÇEVİK: Düğün sezonu açıldı, ama çok zam var. Pandemiden önce 25 liraya aldığımız ürün şu an 50 TL olmuş. İnsanlar nasıl altın alsın ? Düğün bu şartlarda yapılmaz. Alım gücü yok. Biz ürün satarken çok zorlanıyoruz. Mesela bir oturma grubunu pandemiden önce 3 bin 500 TL’ye satılırken şu anda 10 bin liraya satılıyor. Umarım eski günlere geri döneriz.

İNŞALLAH DOĞRULURUZ
Ercan BEKTAŞ: Kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte işler arttı. Yani fena değil ayakkabı satışlarımız iyi gidiyor. Böyle giderse inşallah doğruluruz. Fiyatlarda çok uçuk değil. Müşteriler de zor zamanlar geçirdi. Sağlık Bakanı’na saygılarımı sunuyorum. Çok güzel yönettiler. Ne yapalım? Allah’tan gelene rıza göstereceğiz.

DÜZENE GİRİYOR
Ece KUMRU: Yasaklar kalktıktan sonra düğün sezonu da açıldı. İşlerimiz düzene giriyor. Gelinlik fiyatlarına zam geldi ama biz bu zammı fiyatlarımıza yansıtmadık.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir