İstanbul serbest piyasası bugüne yüksek volatiliteyle başladı. Dolar/TL kuru gün içinde 33.0435 seviyesine kadar çıkarak tarihi zirvesini gördü. Euro ise 35.2470 TL seviyesinden işlem görüyor.

ABD'de açıklanan karışık ekonomik veriler ve Fed'in geleceğe dair politika sinyalleri küresel piyasalarda temkinli bir hava oluşturdu. ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi verileri, yatırımcıların odak noktası haline geldi.

Dün ABD'de açıklanan Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) verileri, yıllıklandırılmış olarak beklentileri karşılayarak yüzde 1.4 artış kaydetti, ancak büyüme hızının önceki çeyreğe göre yavaşladığı belirtildi. Bu durum, faiz indirimi beklentilerini güçlendirdi.

Yeni uygulama başladı: Sürücüler artık PTT'ye gitmeyecek Yeni uygulama başladı: Sürücüler artık PTT'ye gitmeyecek

Avrupa borsalarında ise Almanya dışında genel olarak negatif bir seyir gözlendi. Özellikle Fransa'da yaklaşan parlamento seçimleri ve genel bölgesel belirsizlikler risk iştahını törpüledi.

Asya'da ise pozitif bir hava hakimdi ve Japon yeninin dolar karşısında değer kaybetmeye devam ettiği gözlendi. Dolar/yen paritesi, son 38 yılın en yüksek seviyesi olan 161.28'i test ederek dikkat çekti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KARAR