doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Doğu Ekspresi Yolcusu Kalmasın !

Doğu-Ekspresi-Yolcusu-Kalmasın-!
Daha Fazla Göster

Doğu Ekspresi Yolcusu Kalmasın ! Birçok insanın özellikle kış aylarında fırsat bulup gitmek istediği doğu ekspresi hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde …

CfEpW 1633184604 7832 Güncel

Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen Doğu Ekspresi, özellikle sonbahar ve kış aylarında seyahat tutkunlarının vazgeçilmezi oldu. Peki, Doğu Ekspresi nedir? Doğu Ekspresi güzergâhı nasıldır? Doğu Ekspresi saatleri nedir? Doğu Ekspresi nasıl yapılır? Doğu Ekspresi bilet fiyatları nedir 2021?

Sonbaharın gelişiyle huzura kucak açabileceğimiz seyahat planları yapmaya başlıyoruz. Her dönem bambaşka güzellikleri gözler önüne seren Türkiye’de özellikle Anadolu’nun eşsiz dokusu dikkatleri üzerine topluyor. Farklı kültür ve medeniyetlerin ayak izlerini taşıyan bu topraklar, her köşesiyle harikulade bir atmosfere sahip. Eğer bu göz kamaştıran coğrafyada sizde aileniz ve sevdiklerinizle sıcacık bir yolculuğun kapılarını aralamak isterseniz; Doğu Ekspresi tam da size göre! Ankara’dan Kars’a doğru uzanan macera dolu bir tren yolculuğu için bilinmesi gerekenleri gelin birlikte öğrenelim.

Qk9rw 1633180980 8034 Güncel

DOĞU EKSPRESİ NEDİR, GÜZARGAHI NASILDIR?

Zengin doğasıyla göze çarpan Türkiye’de bir yanda yeşilin binbir tonuna kucak açabilir diğer tarafta gökyüzünün sonsuz dinginliğiyle baş başa kalabilirsiniz. Her mevsim renk cümbüşünü anımsatan doğasıyla insanı içine çeken bu coğrafyayı bir pencereden izlemek harika olmaz mıydı? İşte Doğu Ekspresi, Ankara’dan başlayarak sırayla Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars’ı yakından görme imkanı tanıyor.

5NaTZ 1633184580 0089 Güncel

DOĞU EKSPRESİ SAATLERİ

Doğu Ekspresi son dönemlerde tur şirketleri ya da bireysel olarak yapabileceğiniz bir tren yolculuğu fırsatını gezi severlere sunuyor. Bu yolculukta yaklaşık 24 saat süren bir zaman diliminin ardından Ankara’dan Kars’a ulaşabiliyorsunuz. Ankara ve Kars’tan kalkış-varış saatleri ise şu şekildedir:

DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Doğu ekspresinde yer alan vagonlar; pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlar olmak üzere ayrılmaktadır. Kuşetli vagonların içerisinde 10 kompartıman bulunmakla beraber; her kompartımanda toplamda 4 kişilik yolcu kapasitesi bulunmaktadır. Çarşaf, pike ve yastık gibi uyku malzemeleri TCDD Taşımacılık AŞ tarafından yolculuk için verilmektedir. Aynı zamanda kompartımanda yer alan koltuklar yatağa dönüşme özelliği sayesinde rahat bir uyku çekmeniz de mümkün.

Yemekli vagonlar ise 4’er kişilik masalardan meydana gelmektedir. Dilerseniz burada; kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler, soğuk sandviçler ve sıcak/soğuk içecekler arasında dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Yolculuğa çıkmadan önce dilerseniz; yanınızda götürmek üzere soğuk sandviçler ya da salatalar da hazırlayabilirsiniz. Yeme-içme ihtiyacınızı planlayarak hareket etmeniz kusursuz bir yolculuk fırsatını sizlere sunacaktır.

WwNeF 1633184504 3736 Güncel

Tren Erzurum’da mola verdiğinde mutlaka Erzurum’un en meşhur yemeklerinden biri olan Cağ Kebabını tatmanızı tavsiye ederiz. Gara yaklaşmadan yaklaşık 45 dakika önce yemeğinizi sipariş ederseniz; kebabınız size hızlı bir şekilde ulaştırılacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir