Gram altın o tarihte 3 bin lirayı aşacak! Gram altın o tarihte 3 bin lirayı aşacak!

Doğal gaz kombisi kullanımının sona erdirilmesine yönelik bir karar alındı. 2040 yılına kadar fosil yakıtla ısınmayı kademeli olarak durdurma planları yapılıyor. Bu konuda yapılan anlaşma ile 2030 itibariyle, yeni inşa edilen evler de dahil olmak üzere tüm yeni binalar, 'Sıfır Emisyon Binaları' standartlarına uymak zorunda kalacak.

Alınan bu karar ile birlikte AB ülkeleri 2040 yılına kadar fosil yakıtla ısınmayı aşamalı olarak durduracak ve bununla beraber hava kirliliğinin önüne geçecek.

1 OCAK 2025 İTİBARİYLE BAŞLIYOR

Ayrıca bu alınan karar neticesinde 2050 yılına kadar AB'deki tüm binalar sıfır emisyonlu binalara dönüştürülmesi planlanıyor. Söz konusu binalarda ise yapılan anlaşmaya uygun 'Sıfır Emisyon Binaları' sözleşmesi hayata geçirilecek.

AB yetkilileri sıfır emisyonlu bina projesi ile beraber 2040 yılına kadar doğalgaz kombilerini kullanımı kaldıracak. Bu planın ilk adımı ise 1 Ocak 2025 itibariyle başlaması planlanıyor. Böylece 1 Ocak 2025 itibariyle AB ülkeleri, kombi fosit kullandığı için kombilerin kullanımı için teşvik vermeyeceğini duyurdu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER