Diyanet İşleri Başkanvekili Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Hastanesini ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanvekili Dr. Ekrem Keleş, Mekke’de sağlık hizmeti veren Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Hastanesini ziyaret etti. Mekke Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret eden ve onlarla sohbet eden Keleş, sağlık ekip başkanı ve başhekimden hastalar hakkında bilgi aldı. Yatarak tedavi gören hastaların Arafat’a gidebilmeleri konusunda bilgi alan Başkanvekili Keleş, yatan hastaların “Arafat’a çıkabilecek miyiz?” sorusu üzerine, “İnşallah hep birlikte Arafat’a çıkacağız. Orada dua edeceğiz. Arafat’ın o manevi atmosferini yaşayacağız” dedi.

Poliklinikleri gezen Keleş, ardından acil servise inerek ayakta tedavi gören hastaların şikayetlerini dinledi. Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Başkanvekili Keleş, hac mevsiminin bütün dünya hacıları için hayırlara vesile olmasını dileyerek, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hac organizasyonunda en önem verdikleri hizmetin hacıların sağlığı olduğuna dikkat çekti.

Sağlık ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkanvekili Keleş, “Allah’a hamd olsun sağlık ekibimiz yıllardır özveriyle çalışıyor. Sağlık ekibimizin ibadet şuuruyla çalıştığını görmekten memnuniyet duydum. Görevlerini yerine getirmenin yanında Allah’ın misafirlerine hizmet etmenin bilincindeler. Yaptıkları her çalışmanın kendilerine ibadet sevabı kazandırdığının şuuruyla hareket ettikleri için burada yaptıkları hizmet bir başka oluyor. Mekke’de hacılarımız buraya geldikleri andan itibaren kendilerini Türkiye’deki hastanelerde hissediyorlar, bu sevindirici bir husus” dedi.

Türk hacıların yaş ortalamasının yüksek olmasından dolayı hastane ihtiyacının önemine işaret eden Başkanvekili Keleş, “Hacılarımızın yaş ortalamasının yüksek olması hastaneye olan ihtiyacı artırıyor. Hastanemizin Mekke’de bu hizmeti sunan İslam ülkeleri içerisinde birincilik ödülü almış olması da bizim için ayrıca sevinç vesilesi. Bu vesileyle doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık ekibimiz olmak üzere burada çalışan bütün görevlilerimize teşekkürü yerine getirilmesi gereken bir vazife olarak addediyorum. Allah çabalarını karşılıksız bırakmasın” diye konuştu.

Medine ekibinin de dahil olmasıyla bugün itibarıyla 600 sağlık personelinin hizmet verdiği Mekke Hastanesinde uzman ve pratisyenlerden oluşan 136 doktorla birlikte 600 sağlık personeli hizmet veriyor. Arafat’ta ise 3 çadır hastane ve 10 gezici ambulans hacılara hizmet verecek.