SAMSUN'DA İLGİNÇ KAZALAR KAMERADA

Samsun’da dikkatsizlik ve kural ihlali nedeniyle meydana gelen bazı kazalar Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile güvenlik kameralarınca kaydedildi.

ÖNÜNLE SÜRÜKLEDİ

Görüntülerde; hızla gelen tır, kırmızı ışıkta bekleyen otomobillere çarparak önünde sürüklüyor. Bir başka tır ise yine kavşakta kırmızı ışıkta bekleyen araçlara çarpıyor. Araçlar sağa-sola savruluyor. Yoldan çıkarak savrulan bir otomobil, yolun karşısına geçmekte olan yayaların önünde son anda duruyor.

CAN HAVLİYLE KAÇIŞTIRLAR

Üzerlerine gelen otomobili gören yayalar can havliyle kaçışıyor.

TRAMVAY KAZALARI

Her gün on binlerce vatandaşa ulaşım hizmeti sunan tramvaylar da zaman zaman kazalara karışıyor. Tramvay hattına kurallara uymadan giren sürücüler kazalara neden olurken, dikkatsiz vatandaşlar ise canlarını tehlikeye atıyor. Atakum ilçesi Körfez İstasyonu’nda meydana gelen kazada dalgın bir otomobil sürücüsü tramvayın geldiği görmeden sola dönmek isterken tramvay ile çarpışıyor. Atakent Tramvay İstasyonu’nda meydana gelen bir başka kazada ise bisikletli bir kişi istasyondaki yaya geçinden kontrolsüz bir şekilde hızla geçmeye çalışınca hareket halindeki tramvayın altında kalmaktan son anda kurtuluyor. Bisikleti tren altında kalan kişi kazayı yara almadan atlatıyor.

"BU KAZALAR OLMAYABİLİRDİ"

Meydana gelen diğer kazalarda; yayaların ve sürücülerin dalgınlığı ve dikkatsizliği gözler önüne serildi. Emniyet Genel Müdürlüğü görüntüleri, "Biraz daha dikkatli olsalardı bu kazalar olmayabilirdi" mesajı ile paylaştı. Kazaların aşırı hız, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana geldiği belirtildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.