Herkes oturduğu binanın depreme dayanıklılığını öğrenmeye çalışıyor. Antalya İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Soner Akdoğan, her felaketten sonra evlerinin depreme dayanıklılığını sorgulayanlardan çok telefon aldıklarını, iki ay sonra her şeyin unutulduğunu söyledi.

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi! Yayınlanan bildiride seçim vurgusu Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi! Yayınlanan bildiride seçim vurgusu

Akdoğan, depreme dayanıklılık testi ücretlerinin 20 bin-100 bin TL arasında olduğunu belirtti.

Adana'da, deprem sırasında apartmanı terk eden bina sakinlerinin, dökülen sıvalar arasında kendilerini sokağa attıkları anlardan görüntüler ortaya çıktı.
daha fazla video için

ZORUNLU DERS OLMALI

Akdoğan, AFAD’ın 2019’da oluşturduğu İl Afet Risk Azaltma Planı için tüm belediyelere ödev verildiğini, İzmir, Eskişehir, İstanbul ve Antalya’nın çalışmalara başladığını, diğer belediyelerin çalışmalarını duymadığını belitti. Akdoğan depreme hazırlık için yapılan çalışmalarda tüm aktörlerin birlikte hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi. Vatandaşta ’Binamız çok sağlam, duvara çivi girmiyor’ gibi inanılmaz bir güven olduğunu söyleyen Akdoğan ‘deprem bilinci’nin zorunlu ders olarak müfredata alınması gerektiğini vurguladı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.