doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun Büyükşehir Kadınlara Kapıyı Gösterdi!

Samsun-Büyükşehir-Kadınlara-Kapıyı-Gösterdi!1
Daha Fazla Göster

Samsun Büyükşehir Kadınlara Kapıyı Gösterdi!  Samsun Büyükşehir Belediyesi, el emeği ve göznuru dökerek ürettiklerini ürünleri satan 100 kadına “Çarşı 1919’u boşaltın” tebligatı yolladı.

30 buyuksehir 3 Ana Manşet

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kadınların ev ekonomilerine katkılarını sağlamak amacıyla el emeği ve göz nuru ile hazırladıkları ürünleri sattıkları “Çarşı 1919” boşaltılacak.

30 buyuksehir 1 Ana Manşet

TEBLİGAT GÖNDERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi ile Samsun Valiliği tarafından kadınların üretime katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği proje, İlkadım İlçesi’ndeki Anıt Park’ta yer alan ‘Çarşı 1919’ kentsel dönüşüm kapsamı içinde boşaltılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, Cumhuriyet Meydanı’nda ve Site Cami çevresinde yapmayı planladığı kentsel dönüşüm çalışmasını gerekçe gösterdiği öğrenildi.

KADINLAR TEPKİLİ

Sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda, “100 girişimci kadının birbirinden güzel el emeği ürününün sergilenip satışa sunulduğu Çarşı 1919’un elimizden alınıp, kapatılacağını üzüntü ile öğrendik. Gereğinin yapılmasını istiyor, desteklerinizi bekliyoruz” denildi.

30 buyuksehir Ana Manşet

YOĞUN KATILIMLA AÇILMIŞTI

Çarşı 1919, 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı’nda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, dönemin Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, dönemin İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, dönemin AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar ve geniş katılımla Anıt Park’ta açılmıştı. Karaaslan açılışta yaptığı konuşmada şu ifadelere yer vermişti: “Samsun’da kadınlarımızın müthiş bir üretimi var. Bu üretimin artık farklı bir noktaya taşınması ve marka değerine dönüşmesi zamanı geldi. Marka değeri kazandıktan sonra bu şehrin sınırlarını aşarak Türkiye’de talep edilen ve talep gören bir hale gelebilir. Yani üretim mekanizmalarının kadınların eliyle yoğunlaşması lazım. Bu pazarın kadınlarımızın ekonomisine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.”

30 buyuksehir 2 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Oy isterken o çarşıdan çıkartılanlardan birine denk gelip de bunu yüzüne çarpmazlarsa adam değiller…