Miras Halk Dansları Topluluğu Gençlik ve Spor Kulübü, Bangladeş Halk Cumhuriyeti başkenti Dakka’da düzenlenen Türk Yemekleri ve Kültür Sanat Festivali'nde Samsun'u başarıyla temsil etti.

Miras Halk Dansları Topluluğu Gençlik ve Spor Kulübü, Bangladeş Halk Cumhuriyeti başkenti Dakka’da 26 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Türk Yemekleri ve Kültür Sanat Festivali'nde Samsun'u tanıttı. 

BAKANLARA ŞEHRİ ANLATTILAR

Miras Halk Dansları Topluluğu, Samsun yöresi oyunlarını sergilemenin yanı sıra Türkiye'nin her bölgesinden potbori şeklinde danslarını icra ettiler. Toplamda 6 akşam seyirci ile buluşan ekip, Bangladeş Halk Cumhuriyeti'nin 4 bakanına, 10’un üzerinde ülke büyükelçisine, Samsun'u anlatma ve tanıtma fırsatı yakaladı.  

BÜYÜKELÇİYE ZİYARET

Türkiye Cumhuriyeti Dakka Büyükelçisi Mustafa Osman Turan'ı da makamında ziyaret eden ekip, Samsun'dan götürdükleri hediyeleri kendisine takdim etti.  Turan, "Sizleri burada görmekten ve ağırlamaktan çok mutlu olduk. Buralara gelip ülkemizin havasını bizlere yaşattığınız için sizlere çok ama çok teşekkür ederiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti! İndirim tarihi belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat vermişti! İndirim tarihi belli oldu

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.