Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi! Dikkat Çeken Sigara Kararı

Zincir Marketlerle İlgili Yeni Karar!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi! Dikkat Çeken Sigara Kararı Zincir marketlerle ilgili meclis gündemine gelecek olan düzenlemeden sigara satışına ilişkin dikkat çeken bir taslak öne çıktı

Zincir marketlere yeni kurallar getiren ve bakkal gibi küçük işletmelerin korunmasını amaçlayan Perakende Ticaretin Düzenlemesi Hakkındaki Kanun Taslağı çalışmalarında sona gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zincir marketlere ilişkin düzenlemenin vakit kaybetmeden Meclis gündemine getirilmesi talimatı verdiği öğrenildi.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre taslağın önümüzdeki hafta yapılacak son toplantı sonrasında Meclis’e gönderilmesi bekleniyor.

Taslağa göre bin 500 metrekareden küçük zincir marketlerde sigara ve cep telefonu, kırtasiye ürünleri, elektronik ve beyaz eşya satışının yasaklanması planlanıyor. Zincir marketlerin pazar günü kapalı olması ve saat 11.00’den önce açılmaması, zincir marketlerle bakkal gibi küçük işletmeler arasında mesafenin 200 metre olarak uygulanması veya sadece nüfus kriteri konularak belli yerlerde açılmasının engellenmesi görüşülecek maddeler arasında yer alıyor.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir