CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Enkaz altında kalmıştı! AK Parti Milletvekili Yakup Taş yaşamını yitirdi Enkaz altında kalmıştı! AK Parti Milletvekili Yakup Taş yaşamını yitirdi

KARADENİZ GAZI MÜJDESİNİ DUYURDU

Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığından kurtarılması için son dönemde atılan adımların meyvelerini vermeye devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz gazıyla ilgili müjdeyi verdi.

"FATİH GEMİMİZ 58 MİLYAR METREKÜPLÜK DOĞALGAZ REZERVİNİ KEŞFETTİ"

Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz'deki Çaycuma sondaj sahasında yeni bir doğalgaz keşfine imza atıldığını duyurdu.

Erdoğan, "Fatih gemimiz denizin 3 bin 23 metre altında 58 milyar metreküplük doğalgaz rezervini keşfetti. Yeni keşfimiz bölgeye komşu diğer jeolojik sahalardaki benzer keşiflerimize kapı aralayacak. En kısa zamanda yeni sondajlara başlayacağız." ifadelerini kullandı.

"1 TRİLYON DOLARI BULMAKTADIR"

Karadeniz gazının ekonomik değerinden de bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugünkü rakamla Karadeniz gazının uluslararası piyasalardaki değeri 1 trilyon doları aştı Onun için 2023 çok önemli. 85 milyon hep birlikte Cumhuriyet tarihinin en büyük değerini ülkemize kazandırmanın gururu ve mutluluğu içindeyiz" dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.