doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çay Alım Fiyatını Açıkladı! Yükseldi

son-dakika-yas-cay-alimi-fiyati-4-liraya-14138165_976_o
Daha Fazla Göster

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çay Alım Fiyatını Açıkladı! Yükseldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, çay üreticilerine müjdeyi verdi. Erdoğan, “Geçen yıl yaş çay alım fiyatı kilo başına 3,27 lira destekleme ile birlikte 3,4 lira olarak belirlenmişti. Bu yıl için yaş çay alım fiyatı 3,87 liraya destekleme ile birlikte 4 liraya yükselmiştir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam normalleşme adımlarının konuşulduğu Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaş çay alım fiyatıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yaş çayın alım fiyatı 3,87 kuruşa çıkarıldı. Yaş çay alım fiyatı bu yıl için kilo başına 3,87 liraya destekleme ile birlikte 4 liraya yükseltilmiştir.” dedi.

KİLO BAŞINA 3.87

Başkan Erdoğan’ın 2021 alım fiyatları ile ilgili açıklaması şu şekildeydi; ”Ton başına bin 275 olan arpa fiyatını bin 750 liraya yükseltiyoruz. Nohutta 4 bin 50 lira olarak belirlendi. Açıkladığımız alım fiyatları diğer alım kurumları için de referans alım olacak, farklı fiyatlandırma alınmayacak. Bu yıl için yaş çay alım fiyatı kilo başına 3.87 liraya, destekleme ile 4 liraya yükseltilmiştir.”

TEK KARIŞI BOŞ BIRAKMAYIN

”Çiftçilerimizden tek isteğimiz tek karış toprağı boş bırakmadan dikmeleri ekmeleridir. Yeni hasat döneminin milletimize, ülkemize hayırlı bereketli olmasını diliyorum. Görüldüğü gibi TC tarihinde görülmemiş destek paketleriyle insanlarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz. Tüm bu gayretlerimize rağmen gönlü buruk vatandaşlarımız varsa onlardan helallik istemek inancımızın gereğidir. Bizim bu husustaki muhatabımız da milletimizin kendisidir. Eğer işi doğru yapmışsak milletimizden göreceğiz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir