AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, bulunan 710 milyar metreküplüm doğalgaz keşfi ile Türkiye'nin enerjide bağımsızlığını ilan ettiğini söyledi.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı Karadeniz Bölge Toplantısı Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Salonu’nda toplantı yapıldı.

Bölge toplantısına Samsun’un yanı sıra Amasya, Tokat, Bolu, Kastamonu, Ordu, Çorum, Bartın, Giresun, Bayburt, Zonguldak, Rize, Trabzon, Sinop, Gümüşhane ve Düzce illerinden temsilciler katıldı. Milletvekili Çiğdem Karaaslan, toplantının basına açık kısmında önemli mesajlar verdi.

"MERKEZ ÜLKE KONUMUNA YÜKSELİYORUZ"

Karadeniz’de yapılan keşiflerden bahseden Çiğdem Karaaslan, “2023’e girdik. Bu çok önemli tarihi dönüm noktasında birbirimize çok büyük ve önemli görevler düşüyor. Türkiye 100 yılı vizyonun 1. maddesi; ‘Türkiye 100 yılı sürdürülebilirliğin 100 yılı.’ O yüzden biz de sürdürülebilir teknolojilerle, yatırımlarla, sanayileşme ve yatırımları çalışmalarımızın merkezine aldık. Türkiye’de birileri hala metronun kapısının otomatik açılmasına şaşıra dursun. Biz insansız hava araçları üretiyoruz. Bugün Kızılelma’yı bir dünya markası olarak ön plana çıkarıyoruz. Elektrikli aracımız TOGG’u ‘yapamazsınız’ demelerine rağmen üretiyoruz. ‘Olmaz, çıkmaz, bulamazsınız, yapamazsınız’ denmesine rağmen dünyanın enerji merkezi haline geliyoruz. 710 milyar metre küp doğalgaz keşfiyle birlikte artık Türkiye olarak enerjide merkez ülke konumuna yükseliyoruz. Milli enerjimize enerji katıyoruz. Enerjide bağımsızlığımızı ilan ediyoruz. Ekonomide ‘olmaz, yapılmaz, dünyaya aykırı’ diyenlere inat üretimle, yatırımla, istihdamla büyüyoruz. Bunu yaparken de çevreye, doğaya tüm tabiata saygı gösteriyoruz. Daha yapacağımız çok iş var. Niyet hayır, akıbet hayır” dedi.

7.4 büyüklüğünde deprem: Yardım ekipleri Canik'ten yola çıktı! Başkan İbrahim Sandıkçı: Yaralarımızı birlikte saracağız 7.4 büyüklüğünde deprem: Yardım ekipleri Canik'ten yola çıktı! Başkan İbrahim Sandıkçı: Yaralarımızı birlikte saracağız

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.