doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

CHP Samsun’da, Muzaffer Önder’i Andı ‘Büyükşehir’i Almalıyız’

CHP-Samsun'da,-Muzaffer-Önder’i-Andı-'Büyükşehir'i-Almalıyız'
Daha Fazla Göster

CHP Samsun’da, Muzaffer Önder’i Andı ‘Büyükşehir’i Almalıyız’  Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Muzaffer Önder ölümünün 16. yılında unutulmadı. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Önder’e sözümüz var. CHP’nin altı oklu bayrağını Büyükşehir’de dalgalandıracağız” dedi.

Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski Samsun Milletvekili Muzaffer Önder, ölümünün 16. yılında CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından anıldı. Adının verildiği parkta yapılan anma töreninde Muzaffer Önder Anıtı’na çelenk bırakıldı.

CHP Samsunda Muzaffer Onderi Andi Buyuksehiri Almaliyiz 2 Ana Manşet

HİZMET İÇİN ÖMRÜNÜ ADADI
Muzaffer Önder’in Samsun için bir dönem marka olmuş, bunu başarabilmiş bir kişi olduğunu belirten CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Muzaffer Önder, devlet malına adam gibi sahip çıkan bir belediye başkanıydı. Halkına, memleketine ve şehrine hizmet edebilmek için ömrünü adamış, kamu ile devlet malına sahip çıkmış, diğer taraftan da aslında bugünlerde örnek olması gereken bir sürü davranış sergilemiştir. Bir gariban arabası vardı. Ankara yollarında altından hava geldiğini gitmediğini söylerlerdi. Bir kuru ev ve
arkasında mükemmel bir miras mükemmel bir isim bıraktı. Hiçbir siyasetçiye nasip olmamış, 16 yıldır Muzaffer Önder Parkı’ndaki anıtın önünde buluşuyoruz. İnşallah biz de ona örnek olacak davranışlar sergileyeceğiz. ‘Bugün siyaset yapıp görevde olanlar, ‘ben de memleketime hizmet etmek istiyorum’ diyen Muzaffer Önder gibi unutulmaz” dedi.

CHP Samsunda Muzaffer Onderi Andi Buyuksehiri Almaliyiz 3 Ana Manşet

 

O BAYRAK DALGANACAK
Muzaffer Önder’in Samsun için önemli bir şahsiyet olduğuna vurgu yapan Türkel, “Onunla ilgili söyleyecek çok sözümüz var. Bundan yıllar önce bir genelge gösterilmişti. 2 No’lu genelgeydi. Genelgede telefon fiyatlarının fazla olduğunu gördük. ‘Söz konusu belediyenin devlet malının telefonlarıyla evlerinizi ve özel görüşmelerinizi lütfen yapmayın’ diyen bir belediye başkanıydı. Her geldiğimizde bu anıtta bir kere daha söz veriyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin o altı oklu bayrağını, Muzaffer Önder’in belediyecilik anlayışını tekrar Büyükşehir Belediyesi’nde dalgalandıracağız. Başkanım ruhun şad olsun. Başkanımın yol arkadaşlarına güç ve kuvvet diliyorum.

Muzaffer Önder Parkı’nda düzenlenen törenin ardından partililer ve katılımcılar, Bafra Kolay Mahallesi’nde bulunan mezarına hareket etti.

Hakan AKGÜN, Umut Can EREN

CHP Samsunda Muzaffer Onderi Andi Buyuksehiri Almaliyiz 1 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 11 02 at 17.16.30 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir