CHP Samsun’daki milletvekili aday adayları, Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen törenle tanıtıldı. Törende başvuruda bulunan 31 aday adayının tek tek ismi okunarak, özgeçmişi okundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tanıtım toplantısında önce Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ardından da İl Başkanı Fatih Türkel, gelen herkese teşekkür ederek, 31 aday adayına başarılar diledi.

"AĞIR BİR SORUMLULUK"

Türkel’in konuşmasının ardından söz alan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “100 yıl önce mavi gözlü dev adam Samsun’dan yola çıktı, Kurtuluş Savaşı’nı verdi ve cumhuriyeti ilan etti. Tüm mazlum ülkelere örnek oldu. O genç cumhuriyeti örnek alarak bağımsızlığını koruyan ve emperyalizme karşı gelen birçok ülke oldu. 100 yıl sonra tekrar görev bize düştü. Cumhuriyet'in 2. yüzyılında ağır bir sorumluluğun altına girdik. O gün emperyalizme direnen Mustafa Kemal ve arkadaşları yetkiyi halka verdi. 100 yıl sonra bu görev tekrar bize düştü” dedi.

Atakum’da kadınların dayanışma buluşması! Başkan Deveci: “Bir adım öne çıkın” Atakum’da kadınların dayanışma buluşması! Başkan Deveci: “Bir adım öne çıkın”

CHP SAMSUN ADAY ADAYLARI 

CHP Samsun Milletvekili aday adayları şu şekilde;

Abdullah Taşkın, Atila Tekcan, Barış Kaygusuz, Burhan Saral, Dursun Cin, Emircan Kuyumcu, Erhan Demir, Fatih Tok, Göksel Başar, Gülay Deveci, Hayati Tekin, Hayati Tosun, Kemal Zeybek, Mehmet Atalay, Mehmet Özdağ, Melis Kalkavan Erdoğan, Murat Can, Nazan Güneysu, Neslihan Hancıoğlu, Neşe Kangüleç, Nihat Oktay, Nilsu İrem Koçyiğit, Nuri Cömert, Özler Yılmaz, Suat Yıldız, Şevket Özkaya, Şevki Yılmaz, Tarık Cengiz, Tuncay Zorbay, Tuncer Onur, Yalçın Şensu.

YAREN YALNIZ-BORA KARA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.