banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Karadeniz'den yola çıktılar...

Ordu, Samsun, Bartın ve Zonguldak illerinden çalışmak için gurbete gelen tayfalar, yeni sezonda Tekirdağ’da "Vira Bismillah" demeyi bekliyor

ÇEVRE 30.08.2019, 20:37 Pınar Uzun
Karadeniz'den yola çıktılar...
banner1343

Karadeniz Bölgesi’ndeki bazı illerden av sezonunda teknelerde tayfa olarak çalışmak için Tekirdağ’a gelen balıkçılar, Marmara Denizi’ne ağ atıp "derya kuzuları"nın peşine düşecek.

AĞ ATMAK İÇİN HAZIRLIK YAPIYORLAR

Ordu, Samsun, Bartın ve Zonguldak illerinden çalışmak için gurbete gelen tayfalar, yeni sezonda Tekirdağ’da "Vira bismillah" demeyi bekliyor. Yıpranmış ağları onaran, motor ve radar bakımlarını tamamlayan tayfalar, ailelerinin geçimi için emek sarf edecek.

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Şükrü Ozan Dedeler,  yaptığı açıklamada, Karadeniz’den gelen balıkçıların yeni av sezonunu Marmara Denizi’nde açacağını söyledi.

Balıkçıların yeni sezonu umutla beklediğini belirten Dedeler, "Yeni sezonumuzu hayırlısıyla açacağız. Farklı illerden gelen tayfalarımızla hazırlıklarımızı tamamladık. Gurbete gelen tayfalar evlerine ekmek parası göndermek için burada mücadele ediyor. Tayfalarla birlikte güzel bir avcılık yapıp vatandaşlarımıza taze balık ulaştırmak istiyoruz." dedi.

HAMSİ VE İSTAVRİT YILI

Dedeler, il dışından gelen 25 tayfanın sezon bitene kadar gemi ve teknelerde çalışacağını ifade ederek "Denizde emek veren herkes ailesinin geçimini sağlamak istiyor. Bu sene deniz ne gösterir bilemiyoruz ama palamut yok gibi. Lüfer, çinekop var. İnşallah balık bol olursa vatandaşımız da ucuz balık yer. İstavrit ve hamsi olacak gibi bu yıl." diye konuştu.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Eylül 2019
İmsak 04:49
Güneş 06:14
Öğle 12:33
İkindi 15:58
Akşam 18:41
Yatsı 20:01