CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel: "Gençler söz sahibi olacak" CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel: "Gençler söz sahibi olacak"

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Cevat Öncü, olası bir depreme karşı şehrin dirençli hale getirilmesi gerektiğini belirterek, "Eğer ki aday olup başkan seçilirsek öncelikli olarak meslek odalarıyla birlikte Samsun Deprem Master Planı'nı hazırlayarak mevcut durumu ortaya koymak, halkın da katılımıyla çalışmalara başlamak olacak" dedi.

ULUSAL GÜVENLİK PROBLEMİ

Öncü, Kanal S ekranlarında Samsun Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Merve İlhan'ın sunduğu Haberin Penceresi programının konuğu oldu. Aday gösterilip başkan seçildiği takdirde ilk olarak hayata geçireceği projelerden birinin Samsun Deprem Master Planı'nı olacağının altını çizen Öncü, "Mesleğimizle ilgili uzun yıllardır çalıştığımız bir konuydu. 6 Şubat'ta maalesef çok acı bir bilançoyla maddi ve manevi olarak yıkıldık. Deprem, Türkiye için bir ulusal güvenlik problemi. Kuzey Anadolu Fay Hattı Ladik, Havza Vezirköprü ilçelerimizin sınırlarından geçiyor. Bu gerçek burada dururken biz Samsun'u deprem dirençli bir kent haline getirmek mecburiyetindeyiz. Bu çalışma yıllar sürecek bir çalışma. Eğer ki aday olup başkan seçilirsek öncelikli olarak meslek odalarıyla birlikte Samsun Deprem Master Planı'nı hazırlayarak mevcut durumu ortaya koymak, halkın da katılımıyla çalışmalara başlamak olacak. Göreve geldiğimiz takdirde bunu yapmakta kararlıyız" diye konuştu. 

MEVCUT YAT LİMANI KORUNACAK

Aday gösterilip, başkan seçildiği takdirde Atakum Marina'da Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan otel projesini devam ettirmeyeceğini ve Yat Limanı'nın yeniden doldurulması yerine mevcut olanı korumak için çalışmalar yapacağını kaydeden Öncü sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu marinanın yerinin doğruluğu eğriliği tartışılır ama önemli miktarda kaynak aktarılmış. Buranın yaşatılabilmesi mümkün. Yeni dolgu projesiyle 200 dönümlük alanın ticarete açılması düşünülüyor ama böyl4e bir anlayışla kent yönetilmez. Göreve gelirsek bu atılan adımı derhal durdurarak, mevcut marinanın rehabilite edilmesiyle devam edeceğiz."

NEJLA KAYA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.