doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

CHP’de Asgari Ücret Çıkışı! ‘Vergi Ve Kesintilere Son Verilsin’

CHP'de-Asgari-Ücret-Çıkışı1!
Daha Fazla Göster

CHP’de Asgari Ücret Çıkışı! ‘Vergi Ve Kesintilere Son Verilsin’ CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “İktidarımızda asgari ücretlilere uygulanan vergi zulmüne son vereceğiz, asgari ücretten vergi kesintisini kaldıracağız” diye konuştu

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, asgari ücretten yapılan vergi kesintileri ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “CHP olarak iktidarımızda, asgari ücretlilere uygulanan vergi zulmüne son vereceğiz, iktidarımızda asgari ücretten vergi kesintisini kaldıracağız” dedi.

CHPde Asgari Ucret Cikisi Vergi Ve Kesintilere Son Verilsin1 1 Ana Manşet

VERGİ ZULMÜNE SON VERECEĞİZ
CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Asgari ücrette vergi kesintisine son verilsin’ adlı geniş katılımlı basın açıklaması düzenledi. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP iktidarında asgari ücretten vergi kesintisini kaldıracaklarını belirterek, “Asgari ücretten yapılan vergi ve SGK kesintilerinden sonra bir asgari ücretlinin eline 2 bin 825 lira geçmektedir. Çünkü asgari ücretliden gelir vergisi, SGK işçi payı, İşsizlik Sigortası primi payı, damga vergisi olmak üzere yapılan aylık toplam kesinti tutarı 752 liradır. Asgari ücretten kesintilere son verildiğinde, asgari ücretlinin geliri 752 lira artışla 3 bin 577 liraya yükselecektir. Bu adaletsizliğe, bu hukuksuzluğa derhal son verilmelidir. Asgari ücretteki vergi zulmü ortadan kaldırılmalıdır. CHP olarak iktidarımızda, asgari ücretlilere uygulanan vergi zulmüne son vereceğiz, iktidarımızda asgari ücretten vergi kesintisini kaldıracağız” diye konuştu.

CHPde Asgari Ucret Cikisi Vergi Ve Kesintilere Son Verilsin1 3 Ana Manşet

 

TEKLİFLERİMİZ BEKLETİLİYOR
Asgari ücret ile ilgili kanun tekliflerinin meclise getirilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Türkel, “CHP olarak sadece 2018 yılından itibaren bu konuda TBMM’de defalarca kanun teklifleri ve önergeler verdik. Kanun tekliflerimiz halen mecliste bekletilmektedir. Yıllardır bekletilen kanun tekliflerimiz meclise getirilsin ve asgari ücretliden vergi kesintisine son verilsin” diye konuştu.

CHPde Asgari Ucret Cikisi Vergi Ve Kesintilere Son Verilsin1 2 Ana Manşet

Pankartlar ve dövizlerinde yer aldığı basın açıklamasına CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, İlçe başkanları, İlçe kadın ve gençlik kolları başkanları ile üyeleri, partiler ve DİSK Sendikası Samsun üyeleri katıldı.

Hakan AKGÜN – Umut Can EREN

CHPde Asgari Ucret Cikisi Vergi Ve Kesintilere Son Verilsin1 4 Ana Manşet