Canik’te Pedallar ‘O Gün’ İçin Çevrildi!

canik-belediyesinden-bisiklet-gunu-etkinligi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Canik’te Pedallar ‘O Gün’ İçin Çevrildi! Canik Belediyesi, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü kapsamında Samsun Millet Bahçesi’nde Bisiklet Şenliği düzenlendi. Şenliğe ilgi yoğun oldu

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve Canikli vatandaşların yanı sıra profesyonel bisiklet sporcularının da katıldığı şenliğe yoğun ilgi oldu.

AW336512 05 scaled Ana Manşet

HERKESİ SPORA TEŞVİK ETMEK İSTİYORUZ

12 profesyonel bisiklet sporcusunun öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve Canik halkı Samsun Millet Bahçesi’nin yaklaşık 1100 metrelik bisiklet yolunda pedal çevirdi. Amaçlarının halkı spora teşvik etmek, insanları birbiriyle kaynaştırmak, bu sporla vatandaşlara farkındalık kazandırmak olduğunu ifade eden Başkan Sandıkçı, her yaş grubundan katılımın olduğu etkinliğin yarıştan ziyade bir şenlik ortamında gerçekleştiğini belirtti.

“Bisiklet birçok kişinin elinin altında olan bir spor aracı. Belki buraya katılıp bu sporu profesyonel olarak da yapmak isteyenler olacak. Onları da teşvik etmek istedik. Amaç gençleri farklı spor aktivitelerine yönlendirmek. Gençlere yönelik faydalı, güzel işler çıkarabilmektir” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Millet Bahçesi’nde bisiklet yolumuz mevcut. Belki her insan bir spor alanında bir antrenörden ya da hocadan profesyonel eğitim alamaz ama bisikletle istedikleri vakit burada rahatlıkla bu sporu yapabilirler” şeklinde konuştu.

AW336512 08 scaled Ana Manşet

FARKLI ETKİNLİKLERİMİZ OLACAK

Etkinliğin hazırlık sürecinin 1 haftayı bulduğunu belirten Sandıkçı, “Farklı pek çok sportif etkinlikler planlıyoruz. Halkımızla birlikte sabah sporlarımız olacak. Eğlenceli Parkur adıyla hazırladığımız yarışlarımız olacak. ‘Takımını Kur Gel’ deyip voleybol, basketbol gibi sporlar olacak. ‘Rakibini Al Gel’ deyip satranç turnuvaları düzenleyeceğiz. ‘Raketini Al Gel’ deyip masa tenisi turnuvalarımız olacak. Burada amaç, gençleri farklı spor branşlarıyla tanıştırıp spor yapmaya teşvik etmektir” dedi.

Renkli görüntülerin yer aldığı Bisiklet Şenliği’nde, başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar pedal çevirenler arasında yapılan çekilişle Başkan İbrahim Sandıkçı, 20 kişiye çeşitli hediyeler dağıttı. Her yaştan insanımızın sporla ilgilenmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Sandıkçı, 7 Haziran’da ‘Hareket Başlıyor’ adıyla gerçekleştirilecek Eğlenceli Parkur etkinliklerine tüm halkımızı davet etti.

AW336512 03 scaled Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir