Canikli Kadınların, Hanım Konakları’nda özel olarak oluşturulan atölyelerde eğitimlerine devam ettiğini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Hanım kardeşlerimizin meslek sahibi olarak farklı sektörlerde yer almalarını ve sosyal hayata katılımlarını sağlıyoruz” dedi. 

SANDIKÇI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Canik Belediyesi, eğitim alanında ortaya koyduğu vizyon projelerle öğrencilerin ve ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Canikli kadınların da istihdamına yönelik büyük bir rol üstlenen Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda eğitim alan kursiyerleri; dersliklerde ve atölyelerde ziyaret etmeyi sürdüren Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, devam eden eğitimleri ve gerçekleştirilen faaliyetleri yakından takip ediyor. 

İŞLETMELERİNİ AÇIYORLAR

Bu kapsamda Başkan Sandıkçı, Canik Belediyesi Tenzile Hanım Konağı’ndaki Aile Destek Merkezi’nde (ADEM) mesleki eğitimlerine devam eden kursiyerleri ziyaret etti. Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda devam eden sertifikalı mesleki eğitimleri tamamlayan Canikli Kadınların, meslek sahibi olarak çeşitli sektörlerde yer alamaya devam ettiğini vurgulayan Başkan İbrahim Sandıkçı, “İlçemizdeki hanım kardeşlerimiz için belediyemiz Hanım Konakları’nda sertifikalı mesleki eğitimler düzenlemeye devam ediyoruz. Hanım kardeşlerimiz, hem belediyemiz bünyesinde, hem de Hanım Konaklarımızda yer alan ADEM ve SODAM’da mesleki eğitimlerini sürdürüyor. İlgi ve yeteneklerine göre dilediği mesleki eğitimlere katılan hanım kardeşlerimiz, becerilerini geliştirirken aynı zamanda yeteneklerini keşfediyor. İlçemizdeki hanım kardeşlerimizin birlikte hoşça vakit geçirdiği Hanım Konaklarımızla, onların meslek sahibi olarak farklı sektörlerde yer almalarını ve sosyal hayata katılımlarını sağlıyoruz. Aldıkları eğitimler neticesinde meslek sahibi olan hanım kardeşlerimiz, ilerleyen süreçlerde kendi işletmelerini açıyor. İnşallah, sertifikalı mesleki eğitimlerimizle daha çok hanım kardeşlerimizin işgücü katılımında yer almasını sağlamaya ve mesleki istihdama katkı sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda kadınlara özel 38 farklı alanda eğitimler düzenleniyor.

ELVAN İLHAN

Samsun'dan büyük tepki! İsrail'e lanet yağdı Samsun'dan büyük tepki! İsrail'e lanet yağdı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN