Sabah namazı buluşmasında bir araya gelen yüzlerce vatandaş, İsrail ‘in Ramazan ayında Gazze Şeridi’ne ve Mescid-i Aksa’ya yönelik gerçekleştirdiği saldırıları kınadı. İsrail ordusunun Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği saldırılara tepki gösteren vatandaşlar, Filistin halkı için destek çağrısında bulundu. Canik Belediyesi, yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen programda sahur yemeği ikramında bulundu.

"SİSTEMATİK SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ"

Programda vatandaşlarla birlikte sahur yaparak sohbet eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, sabah namazının kılınmasının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Sandıkçı, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli vatandaşlara yönelik saldırılarını Müslümanlar için büyük öneme sahip olan Ramazan ayında bilinçli bir şekilde artırarak sürdürdüğünü ifade etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği saldırıları sistematik bir şekilde yaptığını vurgulayarak, bu saldırıların asla kabul edilemeyeceğinin altını çizdi.

Canik Belediyesinin desteğiyle düzenlenen sabah namazı programda bir araya gelen yüzlerce vatandaş, İsrail’in Mescid-i Aksa ve Filistin halkı başta olmak üzere bölgede bulunan Müslüman ülkelere yönelik saldırılarına sert bir şekilde tepki gösterdi. Vatandaşlar, İsrail tarafından yoğun saldırı altında olan Mescid-i Aksa ve Filistinli vatandaşlar için dua etti.

Samsun'da depremzede ailelere yönelik proje devam ediyor! Samsun'da depremzede ailelere yönelik proje devam ediyor!

HABER KAYNAK: ÖZCAN TEZCAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.