doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey akın bilgi

Canik Belediyesi’nden Yüzlerce Kişiye Hizmet!

canik-belediyesinden-yuzlerce-kisiye-hizmet
Daha Fazla Göster

Canik Belediyesi’nden Yüzlerce Kişiye Hizmet! Canik Belediyesi Hanım Konakları’da yüzlerce kişiye hizmet vermeye devam ediyor

Hanım Konakları, kadınlar ile çocukların sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlayan eğitim ve hizmetleriyle ilçenin dört bir yanında faaliyet gösteriyor. İçinde ahşap boyama, biçki dikiş, el sanatları, iğne oyası, dekoratif ürünler, amigurumi, takı tasarımı, mefruşat, kuaförlük- cilt bakımı, kâğıt rölyef, aşçılık, Arapça, Kur’an-ı Kerim gibi kursları bulunduran Hanım Konakları’nda çocuklar için Sıbyan Eğitimleri de bulunuyor. Pandemi döneminden sonra kapılarını açan Hanım Konakları’nda 250 yetişkin öğrenci, 300 okul çağı Kur’an Kursu öğrencisi ve sayısı 150’yi aşan 4-6 yaş arası sıbyan mektebi öğrencisi bulunuyor.

Canik’teki sosyal ve kültürel hayata önemli katkılar sunan Hanım Konakları’nda anneler çeşitli kurslarda kendilerini geliştirirken, çocukların da Konaklarda bulunan kreşlerde güzel vakit geçirmesi sağlanıyor. Çocukların eğlenirken öğrendikleri, el becerilerini geliştirdikleri eğitim programlarında birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda içerisinde yer alan Sıbyan Mektebi’nde ise okul öncesi yaş grubundaki çocuklara değerler eğitimi veriliyor. Hanım Konakları’nda, çocukların ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirebilecekleri geniş yelpazeye sahip eğitim programları bulunuyor. Hanım Konakları kurs ve eğitim kayıtlarına yeni sezon döneminde de devam edecek.

AW386904 04 scaled Ana Manşet

AW386904 03 scaled Ana Manşet

AW386904 01 scaled Ana Manşet

AW386904 02 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir