Canik Belediyesi'nin ilçedeki kadınlara yönelik sertifikalı mesleki eğitimler düzenleyerek onların istihdamına katkı sağladığı, ilçedeki kadınlara özel olarak seminerler, kültür ve sanat faaliyetleri düzenlediği Canik Belediyesi Hanım Konakları'nda eğitim alan kursiyerler, eğitimler kapsamında binbir emekle hazırladıkları ürünleri sergileyecek. Birbirinden güzel ürünlerin görücüye çıkacağı Canik Belediyesi Hanım Konakları Sergisi, 11-12 Temmuz tarihlerinde, saat 10.00 - 22.00 arasında Piazza Avm'de ziyaretçilerini ağırlayacak. 

CANİK'TEN KADINLARIN İSTİHDAMINA BÜYÜK KATKI

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçedeki kadınlara yönelik Canik Belediyesi Hanım Konakları'nda sertifikalı mesleki eğitimler düzenlediklerini, kadınların ilgi ve yeteneklerine göre dilediği sertifikalı mesleki eğitimi alabildiklerini söyledi. Başkan İbrahim Sandıkçı, "Hanım Konaklarımızda düzenlediğimiz ücretsiz sertifikalı mesleki eğitimlerle bugüne kadar yüzlerce hanım kardeşimizi meslek sahibi yaparak istihdamına katkı sağladık. Eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Hanım kardeşlerimiz, ilgi ve yeteneklerine göre dilediği eğitimlerimize katılabiliyor. Hanım Konaklarımızda mesleki eğitimlerimiz ile birlikte hanım kardeşlerimize yönelik seminerler, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Hanım kardeşlerimiz, bir eğitim yuvası olan Hanım Konaklarımızda aynı zamanda yeni dostluklar ediniyor, sosyalleşme imkânı buluyor. Kıymetli hanım kardeşlerimize yönelik eğitimlerimizi sürdürecek, onların üretimde bilgi ve emekleriyle yer almasını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Samsun'da 23 yaşındaki genç hükümet konağı inşaatında asılı halde bulundu! Samsun'da 23 yaşındaki genç hükümet konağı inşaatında asılı halde bulundu!

Elvan İlhan

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.