Vatandaşların ihtiyaç duydukları anda herhangi bir sorunla karşılaşmadan kana ulaşmasını sağlamanın önemine değinen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Kan ihtiyacının acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu unutmamalıyız" dedi. 

ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR

Canik Kaymakamlığı, Canik Belediyesi, Türk Kızılay ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilçedeki okullarda düzenlenen "İyilik Kanımızda Var!" kan bağışı toplama yarışmasında öğrenciler, en yüksek sayıda kan bağışı yapılmasına katkı sağlamak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Öğrencilerin yoğun bir ilgiyle katılım sağladığı yarışmada ise yüzlerce ünite kan toplandı. Yarışmada ise ödüller sahiplerini buldu. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,öğrencileri insanlığa umut olmak adına verdikleri emeklerden dolayı kutladı. 

STOKLAR ARTIRILMALI 

Öğrencileri anlamlı bir iyilik yarışı içerisinde yer aldıkları için tebrik eden Başkan İbrahim Sandıkçı, "Bir ünite kan bağışı, üç farklı hastaya umut oluyor. İhtiyaç duyulduğu anda ve tedavi süreçlerinde, insanımızın sorunsuz bir şekilde kana ulaşması adına ülkemizdeki kan stoklarını en üst seviyede tutmalıyız. Kan bağışçısı yönlendirmeleriyle, kan bağışı yapılmasına katkılarda bulunan tüm öğrencilerimizi canıgönülden tebrik ediyor, yarışmamızın organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

 Canik İnönü İlkokulu'nda düzenlenen ödül törenine Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Türk Kızılay Orta Karadeniz Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Engin Erdoğan, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Tören, öğrencilere hediyelerinin teslim edilmesinin ardından son buldu.

FİKİR İŞÇİSİ: ELVAN İLHAN

Samsun Canik'te zincirleme trafik kazası! Yaralılar var Samsun Canik'te zincirleme trafik kazası! Yaralılar var

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy