Çamaşır makinesinin kullanımı, faturalar üzerinde önemli bir etkiye sahip. Elektrik ve su maliyetlerinden tasarruf etmek isteyenlerin, çamaşır ve bulaşık makinelerini kullanırken dikkatli olmaları gerekiyor.

ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE TASARRUF NASIL YAPILIR?

Çamaşır makinesinin kullanımı faturayı oldukça etkileyebiliyor. Hem elektrik hem de su faturası için tasarruf yöntemleri arayanların çamaşır ve bulaşık makinelerinin kullanımına dikkat etmeleri gerekiyor.

Elektrik tasarrufu sağlayabilmek ve ay sonunda çok daha az elektrik faturasıyla karşı karşıya kalabilmek için evde kullanılan elektronik cihazları kullandığınız saatler son derece önemlidir.

Elektriğin en pahalı olduğu günler Pazartesi, Salı, Çarşamba olurken; elektriğin çok daha uygun olduğu günler cumartesi düşünülse de perşembe günüdür.

Sürücüler bayram edecek: Trafik cezası bu yöntemle sona eriyor Sürücüler bayram edecek: Trafik cezası bu yöntemle sona eriyor

BU SAATLERDE SAKIN ÇALIŞTIRMAYIN

Günlerin yanı sıra elektriğin, elektrik tüketiminin en yüksek olduğu saat dilimi 17:00 - 21:00 arası olurken, en düşük saatler 01:00 - 07:00 arasındadır. Öğlen 12:00 - 13:00 aralığı ise elektrik tüketiminin normal olduğu ve tek düze seyirde ilerlediği bir saat aralığıdır.

Bu saatler içerisinde elektronik eşyalarınızın kullanılması ay sonunda elektrik tasarrufu yapmanıza artı sağlayacaktır.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.


 

Kaynak: KAMU SON HABER