BAKAN EKİM AYINI İŞARET ETTİ

Temmuz ayında aldıkları yüzde 25'lik zamdan memnun olmayan emekliler, maaşlara yeni bir düzenleme istiyor. Seyyanen zam, prim-maaş dengesizliğinin giderilmesi ve en düşük emekli maaşının 10 bin TL'ye çıkarılmasını bekleyen emeklileri heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Vedat Işıkhan yeni düzenleme için Meclis'i işaret etti.

''CUMHURBAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ''

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Vedat Işıkhan, Çorum sokaklarında yürürken, bir vatandaş, emeklinin sorunlarından bahsetti. Bakan Işıkhan, "Çok rahat olun, lütfen. Cumhurbaşkanımız talimat verdi bize. Çalışıyoruz. Söz verdik. Meclis açılır açılmaz, inşallah…" dedi. Bakan Işıkhan'ın sözlerinin ardından milyonlarca emeklinin gözü ekim ayında açılacak Meclis'e çevrildi.

Fasulyeye neden Ayşekadın deniyor? Ayşekadın fasulye ismi nereden geliyor? Çok şaşırtan hikaye Fasulyeye neden Ayşekadın deniyor? Ayşekadın fasulye ismi nereden geliyor? Çok şaşırtan hikaye

EN DÜŞÜK MAAŞ 7 BİN 500 TL'DE KALDI

Temmuzda yüzde 25'lik zammı kök maaşa göre alan emeklilerin bir bölümünün maaşları artmadı. Seçim öncesi 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye çıkan en düşük emekli maaşı temmuzda da 7 bin 500 TL'de kaldı. Bu durum milyonların tepkisini çekerken, hükümet düzenleme sinyali vermişti.

EMEKLİLERİN TALEBİ NE?

Emekliler seyyanen zammın yanında, primi daha çok olana daha fazla maaş verilmesi ve en düşük maaşın 10 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.