Büyükşehir’de Baba Torpil!

Büyükşehir'de Baba Torpil
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir’de Baba Torpil Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bayram ve SASKİ Genel Müdürü Yanık’ın çocuklarını sınavsız olarak “özel kalem” kadrosundan memur yaptıkları öne sürüldü.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri İlhan Bayram ile SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık’ın çocuklarını “özel kalem” kadrosundan sınavsız olarak memur yaptıkları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a gelen bir şikayetle ortaya çıktı.

İddiaya göre, Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürü Ali Sağlık’ın oğlu Oğuz Sağlık’ı
AK Partili Kandıra Belediyesi’nde işe sokarak memur yaptıktan sonra onu başında bulunduğu İSU’da işe başlattı.

İSU Genel Kurulu’nda ortaya çıkan skandala ‘Yazıklar olsun. Gereğini yapacağız’ diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, konunun etik olmadığını, ancak hukuka da aykırılığı bulunmadığını, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın görevine devam edeceğini, memur yapılan oğlu Oğuz Sağlık’ın ise İSU’daki görevinden alınacağını açıkladı.

Bu arada, Başkan Büyükakın’ın yaptığı araştırma sonucunda. daha önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram oğlu mühendis oğlu Sina Bayram’ı, o dönemde İSU Genel Müdür Yardımcısı olan SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık’ın oğlu Metehan Yanık’ın aynı yöntemle memur yapılarak işe alındığı ortaya çıktı.

Fotograf Bahattin Yanik Foto Galeri

Fotoğraf: Bahattin Yanık

Fotograf Metehan Yanik Foto Galeri

Fotoğraf: Metehan Yanık

İlhan Bayram’ın oğlu Sina Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevini sürdürürken, Bahattin Yanık’ın oğlu ise Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne tayin yaptırarak, Terme İlçesi Fen İşleri Müdürlüğü görevine atandığı öğrenildi.

Fotograf Ilhan Bayram Foto Galeri

Fotoğraf: İlhan Bayram

sina bayram Foto Galeri

Fotoğraf: Sina Bayram

 

Merve İLHAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. cansu-kircali_avatar
    2 hafta önce

    Ne isterlerse yapar, kim isterse verirler…