Yeni aboneler yarından itibaren daha yüksek ücretlerle hizmetten yararlanacaklar. Mevcut aboneler ise gelecek ayın faturasında bu artışı görecekler.

Hükümet Temmuz ayında asgari ücreti artırmama ve emekli maaşlarını sadece %25 oranında yükseltme kararı aldı.

Elektrik fiyatları %38 oranında artarken, tütün, alkol ve akaryakıt fiyatları da ÖTV nedeniyle kademeli olarak yükseldi.

TÜRKNET ABONELİK ÜCRETLERİNE ZAM

Gigafiber altyapısını kullanarak Türkiye'nin birçok noktasına 1000 Mbit/s hızında internet hizmeti sağlayan TürkNet, abonelik ücretleri için yüzde 25 zam yaptı. Müşterilerine bağlayıcı olmayan sabit fiyat sunan TürkNet, yarın itibariyle abonelik fiyatını 399,90 TL'den 499,90 TL'ye çıkardı.

Bu değişiklik başlangıçta yeni abonelere yönelik geçerli olacak, ancak mevcut TürkNet kullanıcılarının bir sonraki fatura tarihi itibariyle artan tarifelerden yararlanmaları gerekecek.

İnternetin herkes için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline geldiği günümüzde, TurkNet ve diğer Türkiye'deki internet servis sağlayıcıları, temmuz ayında ciddi fiyat artışlarına hazırlanıyor.

Elektrik, tütün, alkol ve akaryakıt gibi diğer temel ürünlerdeki yükselişlerin ardından, bu zam haberleri vatandaşları daha da zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

Okullarda kayıt parası alınacak! Tenefüs süreleri değişiyor Okullarda kayıt parası alınacak! Tenefüs süreleri değişiyor

Türkiye'nin ekonomik durumu ve süregelen enflasyon, halkın harcama gücünü ciddi şekilde etkilemeye devam ediyor. Bu durum, birçok kişinin temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekmesine neden olabilir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: kamu son haber