doğa calven cemre
       
5s arslan Mega Halı

Bugün Hesaplara Son Kez Yatırılıyor! Bir Dönem Sona Eriyor

para-ekonomi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün Hesaplara Son Kez Yatırılıyor! Bir Dönem Sona Eriyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kısa çalışma ve işsizlik ödemelerinin bugün yapılacağını duyurdu. Öte yandan ödeneklerin uzatılması için talepler gelmişti. Henüz kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasına ilişkin açıklama yapılmadı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, açıklamasında, haziran ayına ait kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin bugün banka hesaplarına yatırılacağını belirterek, IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını bildirdi. Öte yandan kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar uzatılmasına ilişkin talepler gelmişti.

İşte Bakan Bilgin’in o açıklaması;
YIL SONUNA KADAR UZATILMASI TALEBİ
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, uygulamanın yıl sonuna kadar devam etmesini talep etti. Akkol, işçiyi, işi ve işvereni korumak için başlatılan kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar uzatılmasının, üretime ve istihdama katkı sağlayacağını savundu. Salgının ilk gününden itibaren ilk başta çalışanların sağlığını korumayı, arkasından ise istihdam ve istikrarı devam ettirebilmeyi amaçladıklarını ifade eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, sosyal diyalog ve ortak akılla tüm kesimlere fayda sağlayacak çözümleri kısa süre içerisinde üreterek hayata geçirmek adına yoğun çaba harcadıklarını belirtti.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir