doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Bahattin K., Hakim Karşısında! ‘Bugün Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Sınav Günü’

bahattin-k-hakim-karsisinda
Daha Fazla Göster

Bahattin K., Hakim Karşısında! ‘Bugün Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Sınav Günü’ CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde yolsuzluk rüşvet ve irtikap suçu ile ilgili yargılanan Bahattin K.’nın mahkemesi öncesinde açıklamalarda bulundu

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde yolsuzluk rüşvet ve irtikap suçu ile ilgili yargılanan Bahattin K.’nın mahkemesi bugün. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, mahkeme öncesi açıklamalarda bulunarak, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak mahkemeyi ve verilecek kararı yakın takibe aldık. Bugün avukatlarımızla birlikte mahkeme salonunda olacağız” dedi.

Türkel açıklamasında, “Samsun Kamu vicdanı ve Büyükşehir Belediyesi’nin sınav günü yarın. Geçtiğimiz yıl büyük yolsuzluk rüşvet ve irtikap suçu ile ilgili baskın yapılmış bu anlamda söz konusu bürokratın kasasından kilolarca altın, milyonlarca TL, onlarca tapu, onlarca hesap cüzdanı çıkmış ve sözde bu bürokrat daha önceden Terme Belediyesinde yolsuzluk ve skandallara karışmış ama buna rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı şahsı getirip Hesap İşleri Daire Başkanı yapmış. Şu an söz konusu bu bürokrat tutuklu ve bugün mahkemesi var. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak mahkemeyi ve verilecek kararı yakın takibe aldık. Bugün avukatlarımızla birlikte mahkeme salonunda olacağız.” ifadelerini kullandı.

Kamunun hesap sormasını bekliyoruz diyen Türkel, “Millet pandemi döneminde ekmeğe muhtaç duruma düşmüşken, çiftçimiz emekçilerimiz, esnafımız bu zor koşullarda yaşam mücadelesi verirken kamunun Samsunluların milyonlarca TL’sini götüren sözde bürokrattan bugün hesap sorulmasını bekliyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak konuyu en yakın şekilde takip etmeye devam edeceğiz. diye konuştu” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir