Ülkemizde sürekli değişen döviz kuru, vergi oranlarının, otomotiv şirketlerinin sık sık kampanyalar düzenlemesi gibi birçok etken, otomotiv piyasasındaki fiyatların belirsiz, tahmin edilemez bir hale gelmesine neden oluyor. Bu belirsizliğe, fiyat istikrarsızlığına rağmen, Türkiye’de araç satışları her geçen gün daha da artıyor.

Tabi konu bir aracı satın alınca son bulmuyor, aksine yeni başlıyor. Sık sık zamlanan akaryakıt fiyatları, araçlara yazın yaz lastiği kışın kış lastiği takma durumu, muayene ve bakım ücretleri gibi araç sahiplerini maddi açından zorlayan pek çok etken de mevcut.

Ancak bunlardan biri var ki araç sahiplerini maddi açından en zorlayan durumların başında yer alıyor. Araç sahiplerinin korkulu rüyası haline gelen tamir ücretleri bu listenin başında yer alıyor. Araç tamiri, son teknoloji ile üretilen araçlarda daha teknik, hassas ve komplike hale geliyor ve bu da herhangi bir arıza durumunda tamir ücretlerinin çok da pahalıya mâl olmasına neden oluyor.

Biz de böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyen araç sahipleri için en az arızalanan, tamirci yüzü görmeyen araçların bir listesini hazırladık.

TAMİRCİ YÜZÜ GÖRMEYEN ARAÇLARIN LİSTESİ

MAZDA

Listenin ilk sırasında teknoloji ile kaliteyi bir araya getirmeyi başaran Japon otomotiv devi Mazda var. En köklü otomobil üreticilerinden biri olan Mazda, Japon teknolojisini araçlarına entegre etmeyi başarmakla kalmayıp, aynı zamanda araçlarını yüksek teknolojinin yanı sıra dayanıklı yapmayı başaran bir en kaliteli markalardan biri olarak anılmayı sonuna kadar hak ediyor.

TOYOTA

Listenin ikinci sırasında ülkemizde en çok tercih edilen Japon otomotiv devlerinden biri var. Özellikle motorunun ve şanzımanının sağlamlığı ile adeta efsane haline gelmiş olan Toyota, müşterilerine araçtan önce güvenliği, dayanıklılığı sunuyor. Böylelikle tamirci yüzü görmeyen otomobiller listemizde ikinci sırada yer almayı başarıyor.

Vergi paketinde son durum! Kritik maddeler taslaktan çıkarıldı Vergi paketinde son durum! Kritik maddeler taslaktan çıkarıldı

MERCEDES-BENZ

1900’lü yıllardan bu güne kadar ‘Alman Makinesi’ lakabı ile insanları kendine hayran bırakmayı başaran Mercedes, kaliteli malzeme, ileri teknoloji ve ince işçilik ile kurulduğu günden beri müşterilerine kaliteyi satıyor. Araçlarından kullanılan yüksek kaliteli malzeme ve teknolojinin yanı sıra arıza çıkarmaması yönü ile sahibine inanılmaz bir sürüş deneyimi yaşatıyor.

HYUNDAİ

Güney Korelilerin teknoloji ile kaliteyi harmanlayarak ürettiği, dünyada en çok satan araç markalarından biri olan Hyundai ile listemize tam gaz devam ediyoruz. Özellikle Türkiye’de ‘arabadan anlayanların’ sıkça tercih ettiği bu marka, ‘tamirci yüzü görmeyen araçlar’ listesine dördüncü sıradan girmeyi hak ediyor.

HONDA

Ülkemizde, tasarımından ve inanılmaz gücünden dolayı daha çok gençlerin tercih ettiği, modifiye edilmeye en müsait araçların üreticisi olan Honda ile listemize devam ediyoruz. Japon devi Honda araba kullanmaktan zevk almak isteyen ve sonrasında ‘acaba arıza çıkarır mı?’ sorusunu düşünmek istemeyenler için en iyi seçeneklerden biri olarak listemizde yer alıyor.

kamu son haber

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy