Samsun’da 10 Yılda 450 Bin TL Çaldığı İddia Edildi

samsunda-calistigi-marketin-kasasini-soyup-cip-aldi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Samsun’da 10 Yılda 450 Bin TL Çaldığı İddia Edildi  Samsun’un İlkadım ilçesine bağlı Unkapanı Mahallesi’nde market işleten Hüseyin Mustafaoğlu, çalışanı H.A’nın kasadan 450 bin TL çaldığını iddia etti.

 

Samsun’da market işleten Hüseyin Mustafaoğlu 3 yıldır yanında çalışan H.A.’nın Jeep satın almasından şüphelendi ve kamera kayıtlarını izleyince de kasadaki paraların H.A., tarafından çalındığını gördü. H.A., ifadesinin ardından mahkemede adli kontrolle serbest kalırken, Mustafaoğlu, “Ona çok güveniyordum, ‘benden daha sağlamdır’ dedim. Ama kamerayı izleyince çaldığını anladım” dedi.

Samsun’un İlkadım ilçesine bağlı Unkapanı Mahallesi’nde market işleten Hüseyin Mustafaoğlu (45) , 3 yıldır yanında çalışan H.A.’nın (43) lüks Jeep satın aldığını öğrenince, durumdan şüphelenerek marketinde güvenlik kamera sayısını artırdı, kasa içine de gizli kamera yerleştirdi. Mustafaoğlu, kamera kayıtlarını izleyince kasadan para çalındığını fark etti. Şikayet üzerine yakalanan H.A., ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest kaldı. Marketteki hırsızlık anları da iş yerine yerleştirilen güvenlik kameralarına yansıdı.

calistigi marketin kasasini soyup cip almis 8316 dhaphoto2 Ana Manşet

‘BENDEN SAĞLAMDIR’ DEDİM’

Yıllardır yanında çalışarak güvenini kazanan H.A.’nın kendisini yaklaşık 450 bin TL soyduğunu öne süren Mustafaoğlu, elemanının serbest kalmasına tepki gösterdi. Mustafaoğlu, “Yaklaşık 10 senedir kendisine maddi ve manevi anlamda yardımcı oldum, yaklaşık 50 bin TL olan icralık borcunu kapattım. O kadar yakındık ki kendime kurbanlık hayvan alacağım zaman ona da alıyordum. Çok samimiydik hatta ailecek bile görüşürdük .Kendisine çok güvendiğim için para çaldığını fark etmedim. Kendisine çok güveniyordum, ‘benden daha sağlamdır’ dedim. Güvenlik kamerası kayıtlarını izledim ve çaldığını anladım” dedi.

calistigi marketin kasasini soyup cip almis 8316 dhaphoto3 Ana Manşet

Marketteki zararının yaklaşık 450 bin TL olduğunu söyleyen Mustafaoğlu, “O kadar güvenilen bir kişiydi ki elimde güvenlik kamerası görüntüsü olmasa eşim dahi bana inanmazdı. Tahmini olarak 450 bin TL civarında bir para kaybından bahsedilebilir. Parayı çalan, paraların kaybolduğunu ama nasıl kaybolduğunu bilmediğini söylüyor. İlerleyen zamanlara kendine yeni bir Jeepalınca durumu fark ettik. Hatta marketin iki sokak altına park ettiği Jeepini bizden uzunca bir süre gizledi” diye konuştu.

calistigi marketin kasasini soyup cip almis 8316 dhaphoto1 Ana Manşet

calistigi marketin kasasini soyup cip almis 8316 dhaphoto4 Ana Manşet

calistigi marketin kasasini soyup cip almis 8316 dhaphoto5 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir