banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Ankara’dan Samsunlu Bir SEO Uzmanı Geçti

banner1357

SEO Uzmanı Ayhan Karaman, hem fiziksel hem çevrimiçi olarak gerçekleşen SEO Eğitimlerinin 2.sini Ankara’da düzenledi. Yaptığı işi 'aşk' olarak tanımlayan Karaman, katılımcılara, yine "Size aşkımı anlatmaya geldim.” diyerek seslendi. SEO’yu aşkla anlatmaya ve öğretmeye geldim" diyerek eğitimine başladı.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 11.07.2019, 16:43 11.07.2019, 17:43
310
banner1353
banner1375

Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak SEO eğitmenliği yapan Ayhan Karaman, İstanbul’da Dünya'da ilk defa gerçekleşen, çevrimiçi ve fiziksel eğitimin birleştiği bir etkinliğe imza atmıştı. İkincisini Ankara’da planlayan uzman İstanbul’da olduğu gibi yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

430+ KİŞİYE TOPLAM'da 4600+ SAAT EĞİTİM
430'un üzerinde kişiye toplam 4 bin 600 saat çevrimiçi eğitim verdiğini belirten Uzman Karaman, eğitimlerini fiziksel olarak da yapma kararı almıştı. Katılımcılara önce fiziksel sonrasında da çevrimiçi destek sunan Karaman web sayfalarının performansını artıran paylaşımlar yapıyor.

6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde Workinton NextLevel Ankara ofisi'nde Dünyada ikinci defa çevrimiçi eğitimle fiziksel eğitimin bir arada olduğu etkinliği hayata geçiren Ayhan KARAMAN, 9 kişilik uzman ekibiyle birlikte katılımcılarıyla bir araya geldi.
 

SİZE AŞKIMI ANLATMAYA GELDİM

Uzman Karaman, Yaptığı işi 'aşk' olarak tanımladı

Uzman, katılımcılara, "Size aşkımı anlatmaya geldim. SEO’yu aşkla anlatmaya ve öğretmeye geldim" dedi.

Katılımcılara SEO’yu bir oyuna benzettiğini ve bu oyunun da kuralları olduğunu ve kuralları Google arama motorunun belirlediğini dile getiren KARAMAN, oyunu kurallarına göre oynadıklarında başarıya ulaşacaklarını kaydetti. Katılımcılara, kuralları tek tek anlatan ve uygulamalı olarak gösteren KARAMAN, aynı zamanda kuralların yer aldığı ve eğitime özel olarak hazırladığı bir kitapçığı da katılımcılarla paylaştı.

Karaman: Rakiplerimi Seveceğim

2 gün süren ve çok özel ipuçlarını içeren eğitimde katılımcılardan tam not alan Ayhan KARAMAN, "Ben bu sektöre fayda sağlamak, sektörümü büyütmek ve bu işi doğru öğretmek için her zaman çalışmaya devam edeceğim. Rakiplerimi seveceğim, onlarla bu işi büyütmek için mücadele edeceğim. İstanbul, Adıyaman, Tokat, Ankara, Samsun, Rize, Bursa, Antalya, Urfa, İzmir, Adana, Mersin gibi birçok şehirden buraya beni dinlemeye gelen katılımcılara binlerce kez teşekkür ederim" diyerek veda etti.

Eğitim Sonrası Katılımcıların Görüşleri (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=FGGSxONDb6o

Ayhan KARAMAN Kimdir?

Ayhan KARAMAN’dan;

1985 Samsun Doğumluyum. Ailemle birlikte SAMSUN’da yaşamaya devam ediyorum. Aktif olarak Samsun, İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde de bulunuyorum.
 

Meslek hayatım boyunca Turkcell, Nokia, Koç Holding ve sektörün lider e-ticaret markalarında çalıştım. Büyük yapıların, kurumsal şirketlerin içinde edindiğim tecrübelerin iş hayatım boyunca aldığım çoğu kararda etkisi olmuştur.

En önemli kararlarımın arasında Site Destek (Dijital Performans Ajansı) markasıyla başladığım danışmanlık ajansını kurmam vardır. İnsanlar size ne yapamayacağınızı söyler dururlar ama gerçekten neyi yapıp neyi yapamayacağınızı en iyi siz bilirsiniz. Her girişimimde bana da yapamayacağımı söyleyenler oldu. Yanlış yaptığımı dikte edenler oldu ancak bunların geçerliliği tamamen sizin neyi isteyip neyi istemediğinize bağlı.
 

Son çalıştığım şirkette 2 yılı aşkın dijital pazarlama departmanını yönettim. Bu süre zarfında ikinci plana attığım kendi girişimim sitedestek.com’u hak etmediği kadar yalnız bıraktığımı fark ettim. Bazen gün içinde yaptığınız hataları fark etmezsiniz, ancak akşam olduğunda yalnız kaldığınızda aklınız başınıza gelir. Benim de aklımın başıma gelmesi yani akşam olup sakin kafayla düşünmem 2 yıl sonra oldu. Şimdi sadece kendi işlerime odaklanıyorum.
 

Kendi işlerim arasında âşık olduğum bir iş var. SEO. Onu başkalarına anlatmayı ve öğretmeyi inanılmaz seviyorum. Yaklaşık 4 yıldır çevrimiçi SEO eğitimleri veriyorum. Şimdi de Dünya’da ilk defa Türkiye’de fiziksel eğitimle çevrimiçi eğitimi bir araya getirdiğim bir etkinlik planladım. Bu etkinlikler sayesinde insanlara SEO’yu aşkla anlatmayı ve öğretmeyi hedefliyorum.
 

Ayrıca son zamanlarda gelen teklifler üzerine bazı vakıf üniversitelerinde eğitimler ve sertifika programları planlamaktayım.

Yorumlar (1)
Seokaos 12 ay önce
Ayhan karaman bu sektörün en önemli isimlerinden biri ve herkes Samsunlu olduğunu biliyor nedense, sanırım tam bir memleket sevdalısı! :)
25°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:07
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 22:01