doğa samsun surucu kursu duru
       
5s izosam bilgi

Bedri Yaşar’dan YKS, AYT ve TYT Sınavları Öncesi Çağrı!

bedri yaşar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bedri Yaşar’dan YKS, AYT ve TYT Sınavları Öncesi Çağrı! İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, öncelikli olarak YKS, AYT ve TYT sınavına girecek olan 2,5 milyon öğrencinin aşılanması gerektiğini söyledi

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 26 ve 27 Haziran tarihlerinde YKS, AYT ve TYT sınavına girecek olan 2,5 milyon öğrencinin olduğunu belirterek, “Öncelikle sınava girecek öğrencilerimizin aşılanması gerekmektedir” dedi.

AİLELER ENDİŞE DUYMAKTA

Sınava 500 bin öğrencinin gireceğini hatırlatan Milletvekili Yaşar, “26 ve 27 Haziran tarihlerinde ÖSYM takviminde belirtilen YKS, AYT, TYT sınavına girecek olan 2,5 milyon çocuğumuz var. Bu çocuklarımızın aşılanması lazım. YKS sınavından 28 gün sonra DGS sınavı var. Bu sınava da 500 bin çocuğumuz girecek. Sınava girecek öğrencilerimizin öncelikle aşılanması gerekmektedir. DGS ve KPSS sınavlarına girecek çocuklarımızın için aşılanma yapılmalıdır. Gün geçtikçe zaman aleyhimize işliyor, neyi bekliyoruz ? AYT ve TYT sınavına son 12 gün kaldı. Çocuklarımızın canları bu kadar kıymetsiz olmamalı. 2,5 milyonu aşkın öğrenci ve ailesi bu süreçte endişeli bir bekleyiş içerisindedir. Sınava girecek olan öğrencilerin aileleri bu konuda endişe duymaktadır. Her birimiz 180 dakika sürecek olan sınavda, aşısız olarak sınava katılacak olan öğrencilerin virüs tehtidi ile karşı karşıya olacakları aşikardır” ifadelerini kullandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir