Bedri Yaşar'dan Yasa Eleştirisi: "Gençler Umutsuzken, Nasıl Spor Yapalım" İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Spor Kulübü Yasasına" ilişkin yaptığı konuşmada, "Gençler işsizken, umutsuzken spora nasıl yönlensin?" diyerek eleştirilerde bulundu

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de "Spor Kulübü Yasasına" ilişkin yaptığı konuşmada yerli ve milli sporcuların daha fazla desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

'YATIRIM YAPILMASI GEREK'

"İşsizliğin, ümitsizliğin, gelecek kaygısının kol gezdiği bir ortamda gençlerin spora yönelmesi zorlaşıyor" diyen Yaşar, "Her şeyin başında olduğu gibi, spor için de ekonomi, oldukça önemli bir etken. Daha fazla milli ve yerli sporcular yetiştirebilmek, uluslararası arenada göğsümüzü daha fazla kabartabilmek ve anlı şanlı bayrağımızı dalgalandırabilmek, İstiklal Marşımızı seslendirebilmek için spora mutlaka daha fazla yatırım yapmamız gerekir" dedi.

WhatsApp Image 2022-04-21 at 15.39.01.jpeg

Samsun Balkan Türkleri Derneği’nden Hasan Togar’a ziyaret Samsun Balkan Türkleri Derneği’nden Hasan Togar’a ziyaret

'KULÜPLER BORÇ BATAĞINDA'

Konuşmasında spor kulüplerinin borç batağında olduğunu öne süren Yaşar; "2021 yılı sonu itibarıyla bize gelen rakamlara göre, 4 büyük kulübün 26 milyar civarında borcu var. Bugünkü şartlar altında ödenmesi mümkün değil. Bu, sadece 4 kulübün borcundan bahsediyorsunuz ve bunlar aynı zamanda da bu ülkenin kaynaklarıdır. Yani bu ülke kaynaklarının da bir noktada yanlış kullanılmasıyla doğru orantılı, bu manada kulüp başkanları artık o işi bir atlama tahtası, bir basamak veyahut da toplumda bir yer sahibi olmak, statü sahibi olmak maksadıyla kullanmak yerine gerçekten spora gerekli önemi verirler, sporla ilgili de gerekli katkıyı sağlarlar diye düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Elçin ABDİK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.