doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Bedri Yaşar’dan Tepki Var! “O Günden Beri 162 Kadın Cinayeti İşlendi!”

bedri-yasardan-tepki-var-0311
Daha Fazla Göster

Bedri Yaşar’dan Tepki Var! “O Günden Beri 162 Kadın Cinayeti İşlendi!” İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, kadına yönelik şiddete karşı cezaların caydırıcı olması gerektiğini İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesinin yanlış olduğunu belirtti

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM’de yaptığı konuşmada kadına yönelik şiddete değindi. Yaşar, “Kadınların hayatlarını özgürce sürdürebilecekleri bir Türkiye yaratmak gerekir. Kadın ve şiddet asla ve kata yan yana gelemez” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 03 at 18.42.52 Samsun

İYİ HAL İNDİRİMİ İRDELENMELİ

TBMM’de konuşma yapan İYİ Partili Yaşar, kadına yönelik şiddete karşı uygulanan cezaların caydırıcı olması gerektiğini belirterek, “İyi hal indirimleri irdelenmelidir. İstanbul Sözleşmesi kadınların güvencesidir. Türkiye’de son 10 yılda 2 bin 500’e yakın kadın cinayeti işlenmiştir. 2020’de 527 kadının hayatına son verilmiştir. Sadece Eylül ayında 26 kadın cinayeti 19 şüpheli kadın ölümü gerçekleşmiştir. Ancak Hükümet İstanbul Sözleşmesi’ni 21 Mart 2021 tarihinde feshederek büyük bir yanlış yaptı.

162 CİNAYET İŞLENDİ

“Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkarıldığı günden bu yana en az 162 kadın cinayeti, 106’dan fazla şüpheli kadın ölümü gerçekleşti” diyen Yaşar şunları söyledi: “Kadınlara; sokakta korkmadan gezebileceği, çekinmeden iş yerlerine gidebileceği, gerçekten devletin sorumluluğunda olduklarını hissedebilecekleri, hayatlarını özgürce sürdürebilecekleri bir Türkiye yaratmak gerekir. Kadın ve şiddet asla ve kata yan yana gelemez.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir