doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Bedri Yaşar’dan Çağrı: “Bir An Önce Hayata Geçmeli”

bedri-yasardan-cagri-2511
Daha Fazla Göster

Bedri Yaşar’dan Çağrı: “Bir An Önce Hayata Geçmeli” İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, atanamayan öğretmen sayısının arttığını belirterek 3600 ek gösterge talebinin bir an önce hayata geçmesi gerektiğini söyledi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, atanmayı bekleyen 460 bin öğretmen olduğunu her geçen yıl geçim sorununun arttığını belirterek, “Öğretmenlerimizin hakkı olan 3600 ek göstergenin bir an önce verilmesini talep ediyoruz” dedi.

“HAYALLERİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞMAK”

Bu yıl 20 bin öğretmen atamasının yapıldığını belirten Yaşar, “Engelli öğretmen ataması ise 750 kişi ile sınırlı kaldı. Okullarda ise 100 bin den fazla öğretmen açığı var. Ama diğer taraftan KPSS’de 83 puan alan öğretmen atanamadığı için pazarda mandalina satan öğretmen var. Atanamadığı için intihar eden; inşaatta çalışırken hayatını kaybeden öğretmenler var. Atanamayan öğretmenler, zor koşullarda tamamladıkları eğitimlerinin sonucunda öğrencileriyle buluşmayı hayal ederken, geçinmek için bambaşka işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Öğretmenlerimizin hakkı olan 3600 ek göstergenin bir an önce verilmesini talep ediyoruz” açıklamasında bulundu.

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir