baskaynak Doğa Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo HRS Ajans

Başkanlar’dan Mustafa Demir’e: “Projelerinde Kamu Yararı Yok”

featured

Başkanlar’dan Mustafa Demir’e: “Projelerinde Kamu Yararı Yok” CHP Samsun İl Başkanı Türkel ile İYİ Parti İl Başkanı Aksoy, Başkan Demir’in projelerinin kamu yararı taşımadığı gerekçesiyle yargıya takıldığını söyledi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ile İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in birçok projesinin kamu yararı taşımadığından yargıya takıldığını ve vatandaşın tepkisine yol açtığını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in su zammı başta olmak üzere,153 Kent Yönetim Merkezi, Cumhuriyet Meydanı ve Saathane projelerinin yargıya takılmasının ardından, CityMall adlı alışveriş merkezine verdiği yapı ruhsatı iptal edildi. Türkel ile Aksoy, Demir’in Büyükşehir Belediyesi’ni tek başına yönettiğini ileri sürerek, söz konusu projelerin yargıya takılmasının nedenini, kamu yararı taşımamasına bağladı.

29 demir 1 Ana Manşet

‘TEK ADAMLIĞA OYNUYOR’

Başkan Mustafa Demir’in kamu aleyhine aldığı kararları mahkemenin bozduğuna işaret eden CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Mustafa Demir, tek adam mantığıyla Büyükşehir Belediyesi’ni yönetiyor. Demir’in hukukun, kamu hakkının ve vatandaşların önceliklerini hiçe saydığını ve dinlemediğini görüyoruz. Mahkeme de kamu aleyhine alınan kararları bozuyor. Demek ki bu projeler, kamu yararı taşımıyor. Projelerin vatandaşın fikrini alarak yapılacağını iddia eden Demir, onların yarararlanacağı ya da yararlanamayacağı konularda tek başına karar veriyor. Bu anlayışla şehir yönetilemez. Vatandaşa rağmen siyaset yapılamaz. Vatandaş sandıkta gereğini yapacaktır” dedi.

29 demir 2 Ana Manşet

‘VATANDAŞA SORMUYOR’

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ise Büyükşehir Belediyesi’nin projeler üretirken ve yaparken vatandaşa sormadığını belirterek şunları söyledi:

“Demir, kendi yararını gözeten çalışmalar yapıyor. Yargının verdiği kararların uygulanmasını bekliyoruz. AK Parti mantığı ‘ben yaptım oldu’ mantığıdır. 20 yıldır maalesef böyle. Ama Samsun’a yazık ediyorlar. Halkla birlikte yapılmayan hiçbir şey Samsun’a fayda sağlamaz. Bir şey yapılacaksa, önce vatandaşla konuşursun. Bu projeler yapılırken, kimsenin haberi yoktu. İnşallah aklıselim davranırlar.”

Merve İLHAN-Dilber BAHADIR

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

29 demir Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.