baskaynak Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu akın HRS Ajans

Başkan Türkel Aksu’yu Eleştirdi: ‘Samsun’u Yoksullaştırdınız’

featured

Başkan Türkel Aksu’yu Eleştirdi: ‘Samsun’u Yoksullaştırdınız’ CHP İl Başkanı Fatih Türkel, AK Parti’nin Samsun’u yoksullaştırdığını öne sürerek, İl Başkanı Ersan Aksu’nun asgari ücretle ilgili “Milletimizi enflasyona ezdirmedik” açıklamasına eleştirilerde bulundu

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 2022 yılı için 4 bin 250 TL olarak açıklanan asgari ücret ile ilgili ““Belirlenen Asgari ücretle milletimizi enflasyona ezdirmedik son 50 yılın en yüksek asgari ücretini biz verdik” ifadelerini kullanan AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’ya “Samsun’u yoksullaştırdınız” diyerek eleştirdi.

15 turkel 2 scaled Samsun

‘GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ’
Başkan Aksu’ya seslenen Türkel, “AK Parti Samsun İl Başkanı son 50 yılın en yüksek asgari ücretini açıkladıklarını söylemiş. Şunu ifade etmek isterim ki; ülkemiz son 50 yılın en büyük ekonomik buhranlarından birini yaşamaktadır. Halkın içinde olmayanlar, halkın derdine, çilesine gözlerini ve kulaklarını kapatanlar bu ekonomik buhranı görmezden gelmeye devam ediyor. Bırakın milletimizi enflasyona ezdirmemeyi bu milleti perişan ettiniz. Ülkeyi ve Samsun’u getirdiğiniz yer yokluk, yoksulluk, perişanlıktır” dedi.

Baskan Turkel Aksuyu Elestirdi Samsunu Yoksullastirdiniz1 Samsun

‘AĞIRIMIZA GİDİYOR’
“Sizin ezdirmedik dedikleriniz milyonlar enflasyonun altında inim inim inlemektedir” diyen Başkan Türkel şunları söyledi: “Marketler yağı kota ile vermekte, insanlar çocuğuna bez, mama alamamaktadır. Türkiye’nin en pahalı suyunu siz Samsunlulara reva görürken, bir de milletin karşısına çıkıp biz vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik demeniz, evine ekmek götüremeyen çocuğuna harçlık bile veremeyen babaların biz Samsunluların ağrına gitmektedir. Bırakın vatandaşımıza sahip çıkıyoruz söylemlerini bırakın Türkiye’yi uçuruyoruz salvolarını bu söylemlerinize artık kimse inanmıyor bu vaatleri kimse yemiyor artık. Çağrımız açık ve nettir AK Parti iktidarı çoklu organ yetmezliği hastalığına kapılmış artık yazılan reçeteler uygulanan pansumanlar fayda etmemektedir. Bir an önce sandığı bu milletin önüne koyun artık halkımız rahat bir nefes alsın.”

Merve İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.