doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Başkan Hasan Togar, Yüreklere Dokundu! ‘Böyle Acılar Bir Daha Yaşanmasın’

baskan-togar-yureklere-dokundu-2909
Daha Fazla Göster

Başkan Hasan Togar, Yüreklere Dokundu! ‘Böyle Acılar Bir Daha Yaşanmasın’ Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Yılport Samsunspor’un ‘Kadına Şiddete Hayır’ temalı formasını, hayattan koparılan kadınların ailelerine ve şiddet gören kadınlara göndererek, her zaman yanlarında olduklarını söyledi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Yılport Samsunspor’un ‘Kadına Şiddete Hayır’ temalı formasını, canice bu hayattan koparılan Özgecan Arslan, Ceren Özdemir, Emine Bulut, Pınar Gültekin’in aileleri ile Samsun’da eşi tarafından sokak ortasında öldüresiye dövülen Emriye Metegül’e gönderdi.

WhatsApp Image 2021 09 29 at 15.10.15 Ana Manşet

KADINA ŞİDDETE HAYIR

‘Bir kadının acısı tüm toplumun acısıdır’ Başkan Togar, “Dünyanın en ağır forması olan ‘Kadına Şiddete Hayır’ temalı Samsunsporumuzun formasını kadına şiddeti en ağır şekilde yaşayan sizlere ulaştırarak, acınızı paylaşmayı ve tüm dünyaya böyle acıların bir daha yaşanmaması için sesimizi duyurup, farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Şehrimizin markası gururumuz birlikte sevinip birlikte üzüldüğümüz Samsunsporumuzun bu yıl çıkartmış olduğu dünyanın en ağır forması olan 15 farklı dilde ‘Kadına Şiddete Hayır’ mesajı içeren bu formayı ve bu mesajı hep birlikte taşıyarak tüm dünyaya yeter artık diye haykırmak için sizlere ulaştırıyoruz. Bende üç kız babası olarak acılarınızı paylaşıyor ve her zaman yanınızda olduğumu canı gönülden bilmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 09 29 at 15.10.15 2 Ana Manşet

HAYATTAN KOPARILANLAR

Başkan Togar, kadına şiddet konusunda fakındalık oluşturmak için başlattığı çalışma ile kadına şiddeti en ağır şekilde yaşayan ve canice bu hayattan koparılan Özgecan Arlan, Ceren Özdemir, Emine Bulut, Pınar Gültekin’in aileleri ile en son Samsun’da eşi tarafından sokak ortasında öldüresiye dövülen Emriye Metegül’e Samsunspor tarafından yaptırılan ve 15 farklı dilde kadına şiddete hayır mesajı içeren forma ve yanında gönderdiği mektupla yanlarında olduğunu ifade etti. Başkan Hasan Togar, sosyal medya hesapları üzerinden ‘kadına şiddete hayır’ sloganıyla başlatacağı sosyal farkındalık oluşturmayı hedeflediği çalışmasıyla 55 kadına 15 farklı dilde kadına şiddete hayır mesajı içeren forma hediye edeceğini de duyurdu.

WhatsApp Image 2021 09 29 at 15.10.15 1 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir